Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 30 Ağustos 2018, Perşembe 11:58

Amerikanın Derdi Ne !

Dünyayı öyle bir hırsla kendi malı gibi sahiplenmişki, illegal işgal planlarını uygulamaya engel teşkil edebilecek her şeyi ve herkesi kara listesine alıyor. Karşısında tabiri caizse palazlanabilecek bir Devlet Lideri duruyorsa basıyor düğmeye ve o hedefi yok edecek tüm kötü senaryoları planlıyor. Hedef Bölgelerin tolumsal ve manevi zaafiyetlerini ustaca kullanarak kendisi kurup beslediği terörizmi güya ortadan kaldırma faaliyetleriyle, o bölgedeki muhalif grupları kendi safına çekerek diktatör ilan ettiği Liderleri yok ederek, petrol rezervlerinin yegane hakimiyetini elde etme amacını “ O bölgeye Barış ve Demokrasiyi getirme “ maskesiyle süsleyip Dünya Kamuoyuna servis ediyor. Dünya tarihinde ve özellikle yakın tarihte aynı senaryolara çokça şahit olduk ve belli ki devamı gelecek..

Filistin, Afganistan, Irak, Suriye ve nihayet İran..Şunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek son kale Türkiye ise sondan ikinci kale İran’dır. İran Cumhurbaşkanı’nın Ortadoğu meselelerindeki sert çıkışları ve demeçlerinde hiç taviz vermediği hatta tehditler savurabildiği İsrail’in İhtiraslarına karşı dik ve tehditkar duruşu belli ki Amerika için çok rahatsız edici bir hal almış. Üstüne üstlük şer ittifakının Ülkemiz Türkiye için planladıkları Milletimizi ayrıştırma senaryoları da fiyaskoyla sonuçlanınca Trump; kendisine kırmızı kart gösterilen ve burnundan duman püskürten azgın bir boğaya dönüşünü Dünya Kamuoyundan gizleyemedi.

Dünyanın tüm geleceğini eline geçirerek sadece kendisine yaşam alanı oluşturma derdine düşen Amerika ne hikmetse artık niyetini gizleme ihtiyacı da duymuyor. Öyle görünüyor ki yakın gelecekte Komşumuz İran’da da bir Hiroşima vakası yaşanabilir. Çünkü birkaç yıl önce İran Cumhurbaşkanına “ Nüklüer Tesisleriniz faaliyete devam ederse sizi vururuz.” demişti Amerika. Buna karşılık İran Amerika’dan korkmadığını tüm Dünya’ya ilan etmişti. Üstelik İran İsrail’e de ara ara göz dağı veren demeçlerde bulunmaya devam ediyor.

Peki bütün bu olayların kaynağı, Amerika’nın yüksek ego sahibi bir Ülke olması mı , süper gücünü bir başka Devlete kaptırmama azmimi ? Hayır tabiki de.. Bu kadar acımasız katliamları yapabilecek “İDEAL” , “İDEOLOJİ” nin sebebi daha derin olmalı…Peki o zaman Bu Amerika’nın derdi ne?

Amerika, Yahudi İdeolojisinin beslenme yurdu olduğu gibi, Yahudiler de Amerika’yı Dünya’ya karşı güçlendiren ekonomik kaynak. Birbirlerinden ayrılamayan, kendi ırkları dışında(menfaatlerine dokunmadıkları müddetçe) önlerine çıkabilecek herkesi öldürmeye hazır iki kan emici parazit. İki başlı Firavun!!! Elbette ulaşmak istediği hedeflerin en gözdesi Son Kale Türkiye !!

Petrol madeni gibi tüm maden hazinelerinin “ su “ olmadan hiçbir önemi olmadığını ve Ülkemizin su kaynaklarının bolluğunu göz önüne alırsak iki başlı Firavunun bize ulaşmak için nasıl bir yol izlediğini daha belirgin görebiliriz. Yer altı maden rezervlerimiz, iklim ve bitki çeşitliliğimiz, her mevsimin neredeyse aynı anda yaşanabildiği coğrafi zenginliğimiz, jeopolitik konumumuz ..vb her çeşit sebep bizi elde edilmesi gereken eşsiz güzellikte bir Prenses gibi hedef kılıyor. Hedefine ulaşmak için her türlü silahı kullanmayı kendine mübah sayan bu iki başlı Firavunun tek kırılma noktası bizim tıpkı 15 Temmuz Gecesi kenetlendiğimiz gibi birbirimize sımsıkı kenetlenmemiz olacaktır. Bunun aksi her davranışımız bizi düşmanın görünen ve görünmeyen zehirli oklarına maruz bırakacaktır.

Millet olarak tarihteki Dünya savaşlarını düşünelim ve esaslı dersler çıkaralım. Emin olunuz bugün Amerika’nın ekonomik ambargosuna karşı yanımızda olduğunu söyleyen dost görünümlü Çin ve Rusya, Amerikayla aramızda sıcak savaş çıksa, topraklarımızdan pay kapmak için hiç tereddüt etmeden bize düşmanlıklarını ilan ederler. Günümüzde Ortadoğudaki işgallere baktığımızda meşrebi, geçmişi sabıkalı “ imansız merhamet “ sahibi Devlet Topluluklarının acımasız bir yamyama nasıl dönüşebildiklerini görmekteyiz. Öyleyse bize uzatılan eli belirli mesafede durarak sıkmak en doğru davranış olacaktır. Katar, Azerbaycan vb..müslüman kardeş ülkeleri tenzihle..

Özetle; Amerika ve İsrail özellikle son iki üç senedir niyetlerini gizlemekten hiç çekinmeyen, çok daha azılı birer terör Devleti olmuştur. İsrail’in hiçbir gerekçe (bahane olsa dahi) göstermeden canı istediği zaman sivil Filistin halkını bombalayarak katledebilmesi, Amerika’nın Suriye işgalinde bizzat terörist örgüt şekline bürünerek (ve sivil halkın kafasını kesen, kadınların ırzına geçen tüm terör gruplarını gerek silah yardımı yaparak, gerekse söylemleriyle desteklemesi) katliam yapması, artık bu iki başlı Firavunun ahtapot gibi uzayan kollarının budanma ve imha edilme vaktinin geldiğini göstermektedir. Dertleri Dünya’nın yegane hakimi olmak olan, tüm para ve yaşam kaynaklarını ele geçirmeye azmeden, bu uğurda hiçbir etik tanımayan, bırakın insanlıktan çıkmayı, canilikten bile çıkmış bu İki Başlı Firavun’a karşı en güçlü silahımız Kur’an-ı Kerim’i ve Peygamber Efendimiz’in(sav) yolunu, söz ve davranışlarını rehber edinerek, birbirimize saygıda kusur etmeden (fikirsel ayrılıklar olsa da karşılıklı hoşgörü) birlik-beraberlik içinde hareket etmemizdir. Saygı , sevgi ve muhabbetle kalınız saygıdeğer Dost ve kardeşlerim.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık