Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 28 Mayıs 2019, Salı 3:12
OsmanKöseoğlu

Osman Köseoğlu

Kötü Adamları Duvara, İyi Adamları Ağaca Astılar !......

1950 yılına kadar ülkeyi tek başına askeri bir rejimden farksız yöneten İsmet İnönü yönetiminde ki Cuntacılar,milleti açlık ve sefalete sürükledikleri gibi, Müslüman Türk halkını dininden diyanetin'den uzaklaştırmak için  başta evrensel olan Ezan-ı Muhammedi'yeyi yasaklayarak, minaraelerden yıllarca “ Tanrı Uludur Naraları Attırdılar, Camileri ahıra çevrirdiler…

Allah'ın kelamı Kuranı Kerim'in okumanın dahi yasak olduğu o karanlık rejimden 1950 yılında yapılan seçimlerde Türk halkı,milletin adamı olan Adnan Menderes'i bağrına basarak, “Yeter söz Milletindir diyerek” yüzde 55 oy oranıyla  halkın adamı milleti kucaklıyordu !..

14 Mayıs 1950 günü yapılan seçimlerde DP ezici bir çoğunlukla sandıktan çıkarken 27 yıldır ülkeyi  despot bir şekilde yöneten CHP  iktidardan düştü. Demokratlar 487 milletvekilliğinin 408'ni kazandı. Seçim sloganında olduğu gibi artık 'Söz Milletin'di.

Türk tarihinin en nazik Başbakanı merhum Adnan Menderes, ilk iş olarak Ezan-ı muhammedi'yeyi esaretten kurtararak aslına çevirdi ve büyük bir zülmü sonlandırdı !

İktidardaki Demokrat Parti'nin ilk icraatı ise 18 yıldır Türkçe okunan ezanın yeniden Arapça okunmasını sağlaması oldu.16 Haziran 1950 günü yapılan düzenlemenin sonucu Cumhurbaşkanı Celal Bayar'a telsiz aracılığıyla bildirildi. Bayar'ın onaylaması ile CHP'nin 1932'de çıkardığı Türkçe ezanın zorunluluğu tarihe karıştı. Arapça ezanın serbest bırakıldığı gün Bursa'da bir camide ikindi ezanı 7 defa Arapça olarak okundu.

Ama bu kemalist ve sütü bozuk Emperyalistlerin işine gelmeyecekti !..

Hatta ülke dışında Sürgünde olan  Osmanlı hanedanı'nın Öz yurtlarına Türkiye'ye dönmesi için istifa'yı dahi düşünen Merhum Adnan Menderes,elinden geleni yaparak, Osmanlı hanedanı'nın sürgünde olan kadınlarının ülkeye dönmesine olanak sağlamıştı.

Kim ne söylerse söylesin 27 Mayıs İhtilali'nin arkasında CHP ve İnönü'nün olduğunu anlamamak için kahin olmaya gerek yok!..

Tek partili Cunta(inönü) rejiminden Demokrasi'yi içine sindiremeyen Emperyalist ve Türkiye'deki derin Yapı, bugün 15 Temmuz'da olduğu gibi yalan ve iftiralarla Başbakan Adnan Menderes'i millet nezdinde itibarlaraştırarak, 27 Mayis 1960 yılında cunta'cı bir askeri darbeyle milletin hayat damarını kestiler!..

Kötü adamları duvarlara

İyi adamları ağaçlara astılar !..

Bu ülkenin has evlatları cefa çekerken kötü adamlar sefa ve saltanat sürdü !..

Şimdi tekrar aynısı olmasın diye, bu ülkeye bir yüz yıl daha kaybettirmemek için biz halkımızla birlikte 15 Temmuzda olduğu gibi,onurlu bir duruş sergilememiz gerekiyor!..

Osman Köseoğlu

27 Mayıs 2019


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık