Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 24 Haziran 2019, Pazartesi 17:35
OsmanKöseoğlu

Osman Köseoğlu

Adım Adım Rize –Trabzon Düellosuna Doğru !!!

Eğer biz gerçekleri burada dillendirmesek bir adım yol bile alamayız ! 2003 yılından beri üyesi olduğum ve hiçbir maddi ve manevi olanak ve imtiyaz beklemeden nasıl çabaladığımızı bizi tanıyanlar iyi bilir!

Özellikle 8 yıldan beri de imtiyaz sahibi olduğunu rizevizyon.com  haber portalımızla nasıl mücadele ettiğimizi,nasıl çabaladığımızı AK Parti Rize teşkilatında olan ve bizleri yakından tanıyan herkes iyi bilir.

Ama gerçekleri daha nereye kadar saklayabiliriz ki, çok üzülerek söylemek gerekirse,uzun  yıllardan beri  Türkiye'de mikro milliyetçiliği en iyi şekilde uygulayan, Partili partisiz  bir amaç uğruna birleşen,kendi illeri için çabalayan (bunu takdir etmek gerekiyor) başka hiçbir yerde olmayan birlik ve beraberlik, sev sekte  sevme sekte ancak Trabzonlularda vardır !

2018 yılında sonra AK Parti ,Trabzonluların hegemonyasına geçti desek abartmış olmayız! Şuan Kabinede icracı Bakanları ve yöneticileri bilmem saymaya gerek var mı?

Özellikle İstanbul'da AK Parti eski İl Başkanı Rizeli Selim Temorci'nin 9 Şubat 2018 tarihinde  görevden istifa etmesiyle boşalan İstanbul İl  Başkanlığına Bayram Şenocak'ın gelmesinden sonra adeta başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere İlçe teşkilatlarında olmak üzere, Rizeliler tasfiye edildi,İstanbul'da yaşayan Rizeliler bunun canlı şahididir.

31 Martta yapılan içe Belediye Başkanlığı seçimlerinde 23 Haziran’da İstanbul'da seçimi kazanan  Ekrem İmamoğlu ile birlikte 11 İlçe Belediye başkanlarının  Trabzon’lu olması ( Beylikdüzü, Büyükçekmece ,Küçükçekmece, Üsküdar,fatih,GaziOsmanPaşa,Güngüren,Pendik,Şile Arnavutköy ) benim tezimi doğruluyor!..

Keza birçok il Parti teşkilatlarının da olan Rizeliler tasfiye edilip Trabzonlu yöneticileri o makamlara doldurmuşlar !..

Bunun yakın örneklerini Karadeniz illerindeki Parti teşkilatlarında özellikle Samsun il teşkilatını  araştırırsanız öğrenebilirsiniz ? Samsunda yönetimde hiç Rizeli var mı!

Benim aslında yukarıda söylemek istediğim, farklı bir konuydu ,Dünya 5’ten büyük diyen ve mazlum halkların umudu olan Ümmeti İslam aleminin lideri Devlet Başkanımız Recep  Tayyip Erdoğan'ı seçim meydanlarında mağlup edemeyen Küresel güçler ve İçerdeki taşeronlar, Ekrem İmamoğlu projesini yaklaşık 1 yıldan beri hayata geçirmek için uygun bir zaman ve zemin hazırladılar.

 Birçok yazarın da söylediği gibi özellikle Türkiye S400 Füze sistemini Rusya'dan alması ve Amerika ile zıt bir politika uygulaması bu sonucu hızlandırmıştır!..

31 Mart seçimleri bir Belediye seçimi olmasına rağmen, Ekrem İmamoğlu’nun, devamlı olarak S 400 füzeleri ağzına dolaması ve Kıbrıs yakınlarında Türkiye'nin Doğalgaz aramasını ve Suriye konusunu  eleştirmesi,onun  kendi fikirleri değil onu,buraya gönderen üst aklın işidir!..

Şimdi gelelim esas meseleye: Ekrem İmamoğlu’nun bir Küresel proje olduğunu artık kundaktaki çocuklar dahi anlamışken,bunu aklı başında olan insanların özellikle muhafazakar kanadın anlamaması, affedilecek bir durum değildir !...

 İlerideki yıllarda bunu anlayıp göreceğiz, şimdi ilk planlarını hayata geçirip 23 Haziran seçimlerinde ilk raundu kazanan  başta Emperyalist güçler ve içerdiği taşeronları,şimdi adım adım ikinci planı uygulamak için devreye geçecekler!...

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi süresince dıştan ve içeriden Ekrem İmamoğlu'na muazzam bir destek gelecek!.. İstanbul'u iyi yönetmesi için maddi ve manevi olanaklar ayaklarına serilecek ve Ekrem imamoğlu’nun bilinmeyen karanlık  yüzü, başta Türk insanına ve İstanbul halkına daha Şirin gösterilip, İşte Belediye Başkanlığını  böyle güzel yapmışsa, EKREM İMAMOĞLU neden Türkiye'yi yönetecek lider olmasın!. diyerek,adamı cilalayıp, önce CHP 'ye Genel Başkanı ardından Erdoğan'ın karşısına çıkaracaklar!!!

Şayet yakında bir zamanda erken Genel seçim olmazsa,2023 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  karşısında Ekrem İmamoğlu'nu çıkaracaklar!!!! Bir atasözü vardır "Dost acı söyler"

Eğer  31 Mart seçimlerinde başarısız olan bir çok Ak Parti  İl ve  İlçe Başkanları,halktan kopuk   insanlara üsten bakan yöneticiler  tasfiye edilmediği sürece, 23 Haziran seçimlerini mumla ararız !..

Evet ufukta 2023'de yapılacak Genel seçimlerde Halkın adayı  Rizeli Recep Tayyip Erdoğan’la, Küresel Güçlerin Adayı  Trabzon’lu Ekrem İmamoğlu  karşı karşıya gelecek  !.. Benim yukarıda  söylemek istediğim buydu  !.

Osman Köseoğlu

24 haziran 2019


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık