Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 12 Ekim 2017, Perşembe 14:16
OrhanYazıcılar

Orhan Yazıcılar

SN REKTÖR YENİ HASTANENİN YERİNİ HALA BİLİMİYOR MU?...

Geçen hafta RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Rektör Hüseyin karaman öğretim üyelerine yaptığı konuşmada; Simülasyon merkezinin yapımı için alt yapı çalışmalarına başlandığını ve bunun için Rektörlük olarak gereken katkıyı veriyoruz demiştir.

Karaman burada yaptığı açıklamada: ‘’Mevcut Hastane çok hizmet gördü. Ama fiziki olarak çok yetersiz kalmaktadır. Ayrıca Eğitimde de uygun değildir. Zira Eğitim Hastanesi olarak da yapılmamıştır. Günlük- Yıllık bakılan hasta sayısı da on sene öncesine göre kıyaslanmayacak kadar yüksek. Bu sebeple yeni bir hastaneye ihtiyaç var. Ama bunu 15-20 senelik düşünmek lazım. Yerini iyi belirlemek lazım. Malumunuz Rize’de en büyük sıkıntı arsa-yer bulmak sıkıntısıdır. Hastane yapmak için de; iyi geniş bir yer lazım’’ Dedi.

Şimdi : Sayın Rektör hastanenin yetersizliğinden bahsetti. Eğitime uygunsuzluğundan bahsetti. Bir de yer sıkıntısından bahsetti. İyi güzel de; Sayın Rektör!.. Hem sıkıntı çok diyorsun, hem de 15-20 sene sonraya işi uzatıyorsun. Yer sıkıntısı var diyorsun; yeri belli olmasına rağmen (Mevcut Paketleme) burayı görmemezlikte geliyorsun. Ana tamiri gösterip; altında 32 sene önce gömülmüş Radyasyonlu çaylardan haberin yok. Burada yapılması gereken bürokratik işlemin nasıl çözüleceğine çare bulamıyorsun. Yoksa siz bu paketlemenin yerine yapılması proje aşamasına gelmiş Sağlık Külliyesi’nin karşısında mısınız? Yoksa bu konuda bilgi sahibi değil misiniz. Şaşırttınız….

Defalarca Çay TV Ekranlarından, Gazetelerde, haber sitelerinde ve daha bir çok basın kuruluşlarında yayımladık. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek hocamızla programlar yaptık. Bu projenin sadece bir hastane değil, bir sağlık külliyesi olduğunu, ayrıca tamamının Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulduğunu, Cumhurbaşkanımız tarafından bu projenin onaylandığını geniş bir şekilde duyurduk.

Ayrıca Dekan bu çalışmaları yaptıktan sonra Rize’ye gelerek; herkesin (Rize Kamu Oyunun) önünde, siyasilerin, Vali’nin ve Rektörün bulunduğu bir ortamda açık ve net bir şekilde söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım; ziyaret edilerek, Projeyi getirin hemen geçirelim dediğini duymayan kalmadı. Yine ayrıca Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Ankara da makamında ziyaret edilerek proje hakkında bilgilendirildi. Bakan Demircan: Bu projenin bakanlığa örnek olacağını söylediğini defaatle konuşuldu.

Bütün bunları sağır sultan bile duydu. Bunun yanında Dekanlığın Peyzaj mimarları ve öğrencileriyle hazırlanan maket ayrıntılarıyla hem ekranlardan, hem de basının her kademesinden herkese gösterildi ve tanıtıldı. Bunun yeri belli,, Yatak sayısı belli. Her şey tüm ayrıntılarıyla belli olmasına rağmen; doğrusu Rektör’ün Hastanenin yerinin hala belli olmadığı şeklindeki konuşması ve açıklamaları Manidar bulundu.

Aklımızdan şu soru geçiyor!.. Acaba bu proje’nin yapılması mı istenmiyor. Şahsen ben buna inanmak istemiyorum. Hiçbir Rizeli vatandaşımız da istemez.

Yani kısacası: yanlış anlaşılmasın ama; Rizelilerin aklından geçeni söyleyeyim. Bu projenin yapılması mı istenmiyor?..

Rize’ye yatırım birilerine mi dokunuyor?

Yoksa bu Hastane Paketlemenin yerinde yapılırsa birilerinin Rantına mı halel gelecek?

Sayın Valimiz bir TV Programında bu projeyi desteklediğini söylemişti. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bu arada Siyasilerde ise çok ciddi ses seda yok!..

Ama; Tüm Rize Halkı ve bizler, bu Projenin sonuna kadar takipçisi olacağız…

Bu böyle biline!...

Şimdilik bu kadar…

Orhan YAZICILAR


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık