Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 30 Temmuz 2019, Salı 14:14
OrhanYazıcılar

Orhan Yazıcılar

SAYIN VALİMİZ KEMAL ÇEBER’İ OLDUKÇA BAŞARILI BULUYORUM!...

Rize’de daha henüz bir yılını doldurmayan; 10 Ay’dan beri başarılı ve istikrarlı bir şekilde hizmetlerine devam eden Vali Kemal Çeber, vatandaşın da gönlüne girmeyi başardı.

Valileri bilirsiniz. Genelde Devleti temsil ettikleri için bürokrasinin ve resmiyetin çok fazla dışına çıkmazlar. Kanunları temsil ederler. Genelde soğukturlar. Belki yaptıkları görev bunu gerektirdiği içindir. Ama bazı isimler vardır ki; tarzlarıyla, hal ve hareketleri ve yönetme biçimleriyle diğerlerinden ayrılır.

Vali Kemal Çeber Rize’ye 07.11.2018 ayında atandı. Yani yaklaşık 10 ay önce. Bir vali ile ilgili 10 ayda herhangi bir kanıya varmak fazlasıyla yeterli bir süre. Kemal Çeber göreve başlar başlamaz öyle bir mesafe kat etti ki, kendisi ile ilgili naçizane düşüncelerimi yazmak, hakkını teslim etmek açısından görev haline dönüştü. Çünkü gazetecilik sadece eleştirmekten ibaret değil. Marifet iltifata tabidir.

Rize’ye adım attığı ilk günkü açıklaması çok önemliydi. Rize’de ne gibi çalışmalarınız olacak? Sorusuna; şöyle cevap vermişti Vali Çeber: ‘’Rize’nin coğrafi yapısı ve yağış rejiminden dolayı geçmiş yıllarda yaşadığı afetleri biliyorum. Bu konuda, Amerika Federal Afet yönetimi Kurumunda (FEMA) bir yıllık bir tecrübem oldu. İnşallah Rize’de bu tecrübelerime hiç ihtiyaç olmaz. Rabbim hiç afet yaşatmaz.’’ Demişti. Çok şükür geldiği günden bugüne kadar Rizemiz’de büyük çapta afet olmamıştır. Belki de Sayın Valimizin hem duası tuttu, hem de ayağı uğurlu geldi.

Sayın Valimizin geldiği günden bu yana yapmış olduğu ziyaretler, katıldığı etkinlikler ve yaptığı denetimlerin fotoğrafları ve görüntüleri hem basında , hem de Valilik sitesinde yer almaktadır. Bunlar belki her valinin yaptığı şeyler. Ancak, bir detay var ki; işte bu Vali Kemal Çeber'i farklı kılıyor. Devletin o sıcacık elini gördüğü herkese uzatıyor. Sadece bununla da kalmıyor. Onlarla sohbet ediyor, sorunları dinliyor ve onlarla oturup hasbihal etmek için adeta fırsat kolluyor. Vatandaşlarla genellikle iki eliyle samimi bir şekilde tokalaşıyor. Sohbet süresince ayaküstü el sıkıştığı vatandaşın elini bırakmıyor. Herhangi bir yere, bir programa zaman zaman yürüyerek gidiyor. Ve daha çok insanla karşılaşmak için bunu özellikle tercih ediyor. Vali Kemal Çeber, bu samimi ve sıcak tavırları personeline, polise, askere, daire amirlerine ve memurlara karşı da sergiliyor. Ve bu tarzıyla Rize’de olumlu izler bırakacak izlenimi verdi. Daha geleli 10 ay oldu ama; sanki yıllardır buradaymış gibi.

Rizeliler olarak bizler; sayın Valimiz Kemal Çeber’e, bugüne kadar yaptığı ve bundan sonra da yapacakları hizmetler için bir kez daha teşekkür eder; başarılar diliyorum.

Orhan YAZICILAR


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık