Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
OrhanYazıcılar

Orhan Yazıcılar

SAĞLIK KÜLLİYESİ HIZ KAZANDI.

RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek tarafından gündeme getirilen ve daha sonra üst düzey görüşmelerini tamamlayıp artık son aşamasına gelinen ‘’ Rize Sağlık Külliyesi’’ daha da hız kazandı.

Rize’de 50 yıl sonrasına kadar sağlık alanında hizmet vermesi planlanan ‘’Rize Sağlık Külliyesi’’ maketi Önce Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul gördü. Daha sonrasında Sağlık bakanı Dr. Ahmet Demircan; maket ve projeyi kabul etti ve bu projenin tüm Türkiye’de örnek teşkil etmesini ve uygulamasını uygun görebiliriz dedi. Son olarak da Başbakan Binali Yıldırım’a arz edildi. Sayın Başbakan da projeyi olumlu karşıladı.

RİZE BELEDİYESİ DE TAM DESTEK VERDİ:

Rize’de yapolması projelendirilen ‘’Rize Sağlık Külliyesi’’ için bir araya geldiler.

Rize Belediye başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile dekanlıkta külliye projesi görüşüldü.

Şehrin diğer çok olumlu projeleriyle uyumu masaya yatırıldı.

Rize Atıksu ARITMA ve Kanalizasyon alt yapı tesisleri projesinin ‘’Sağlık Külliyesi’nin hemen karşısında ki dolgu alanında yapılması konusunda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Dr. Şaban Şimşek’i bilgilendirdi.

ARITMA TESİSİ RİZE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ:

Prof. Dr. Şaban Şimşek: ‘’ Arıtma tesisi şehrimizin en önemli projelerinden bir tanesidir. Bir an evvel bu projeninde yapımına başlanılması gerekmektedir. Modern ve yaşanabilir şehir olabilmesi için; bu tarz projelerin en kısa süre içerisinde tamamlanması gerekmektedir.’’ Dedi.

Külliye projesindeki Hastanenin tam önüne düşen dolgu alanında yapılacak ARITMA TESİSİ iki proje arasında çakışma oluşturdu. Ancak iki taraf iki projenin de Rize için çok önemli olduğunu, meselenin çözülebileceği konusunda iyi niyetli olduklarını ve sorunu en uygun şekilde halledebileceklerini söyledikleri öğrenildi.

İKİ PROF. BİR ARAYA GELDİ:

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek bir araya geldi.

Dekan Şimşek'in makamında gerçekleştirilen görüşmede projelendirilen 'Sağlık Külliyesi'nin son durumu ve işlevsel özellikleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Başkan ve Dekan Yardımcıları ile teknik ekibin de yer aldığı toplantıda, Sağlık Külliyesi'nde tıp fakültesi eğitim öğretim faaliyetlerinin de eksiksiz olarak hayata geçirileceği vurgulandı.

Bir çok sağlık birimi tam teşekküllü olarak içinde barındıran külliyenin başlı başına örnek bir proje olacağı belirtildi. Ayrıca külliyenin sağlık turizmi açısından da hizmet vereceği kaydedildi.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 'Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık Külliyesi'nin

şehri ve bölgeyi ilgilendiren önemli bir eser olacağını belirterek, belediye olarak desteklerinin tam olacağını da ifade etti.

Orhan Yazıcılar


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık