Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 20 Eylül 2020, Pazar 14:47
Nazım Rakıcı

Nazım Rakıcı

OKULLAR AÇILIRKEN

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Saygıdeğer Fertleri

         Bir toplumu büyütmek ve geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle eğitimi ihmal etmeyeceksiniz. Eğer bir toplumu geri bırakmayı, ekonomik, sosyal ve siyasal olarak geriye gitmesini istiyorsanız;

         öyle gelip işgal etmek, bombalamak gibi eylemler gerçekleştirmenize hiç gerek yok. Sadece eğitim sistemini bozmanız yeterlidir.        

         Eğitim sistemini bozduğunuz andan itibaren o toplum geriye gider. Bunu en güzel anlatan kişilerden birisi de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ tür.

         Şöyle der Gazi: “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

         Biz büyümek istiyoruz. Biz ülkemizde huzur istiyoruz. Biz çocuklarımızın çok iyi eğitim almasını ve bütün dünyayı sorgulamasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın öğretmenlerine nitelikli ve kaliteli sorular sormasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın iyi beslenmesini istiyoruz. Biz çocuklarımızın üniversiteyi kazandığında ebeveynlerinin kaygı duymamasını ”0nların yurtları var o yurtlarda kalacaklar “ diye düşünmesini istiyoruz.

        Biz eğitime daha fazla kaynak ayrılmasını ve öğretmenlerimizin “aybaşını nasıl getireceğim” diye endişelenmemelerini istiyoruz. Biz öğretmenlerin toplumun en saygın sınıfı olarak kabul edilmesini istiyoruz. Bizi yetiştiren topluma kazandıran bu günlere getiren kişinin öğretmenler olduğunun asla ve asla unutulmamasını istiyoruz.

       Hayata geçirmek istediğimiz tüm bu kıstaslar dikkate alındığında bir ülkenin geleceğinin yine o ülkenin öğretmenlerinin elinde olduğu çok açıktır. Unutulmamalıdır ki öğretmenine yeterli, sağlıklı ve görev yapabileceği uygun bir ortamı sağlayamayan bir toplum çağın gerisinde kalmaya mahkûmdur.

          Biz ileriye gitme kararlılığındayız.

          Kimlerle? Öğretmenlerimizle

          Kimlerle? Öğrencilerimizle

          Kimlerle? Tüm etnik öğeleriyle barışık, bütünleşebilmiş bir toplumla

          Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize hayırlı olması dileğiyle, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık