Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
İsmetKösoğlu

İsmet Kösoğlu

Rizeli Yeni Yüzler Görmek istiyor !

   Yalnız Rize’nin değil Türkiye’nin 7 Haziranda yeni yüzlere çok ihtiyacı var.

   Yeni yüzler tecrübeyle desteklenmeli.

   İktidar partisi AKP   Rize’yi çantada keklik görüyor. Oysa aldığımız izlenimler hiçte aynı göstergede değil.

   Bunca yıl desteklenen AKP İktidarı tüm Türkiye’de olduğu gibi Rize de de çözemediği en büyük konu İŞSİZLİK.

   Sakın kimse bana İŞKUR vasıtasıyla aldığımız geçici çalışanları görmüyor musun demesin. O yaptığınız sadaka vermeden başka bir şey değil. İki dudağınız arasında olan ve asgari ücrete mecbur tutulan iş ile evbark geçindirilmez, ancak can çıkmayacakmış kadar yemeyi sağlar.

    Gerçi Rize’den seçilen Vekillerin gücü bu önemli konu için yetmez ama meydanlarda söylenen Başbakanımız var, Liderimiz var sözünün bir rüzgârını İŞSİZLİĞİ önlemede görmek isteriz.

    OY zamanı her daim AKP ye esen rüzgâr İŞ istemede de Rizeliye esmeli. Belki doğrudur Rizeli iş beğenmez ama beğenmez diye varsın ne haliniz varsa görün de denmemeli. Kahvehanelerimiz tıklım tıklım dolu. İşsiz çocuklarımız hep sokaklarda.

    Rize’nin tek geçim kaynağı ÇAY dır.Çaya yönelik iktidarın Rize’ye açtığı ÇAY Fabrikası sayısı kaç.Yıllar oldu Çamlıhemşin ve İkizdere için söz verilen Organik Çay Fabrikası kağıttan tatbikata geçemedi.

    Var olan birçok işyerini ya taşıyarak kapattınız yani küçülttünüz ya da özelleştirerek çalışanları patronların iki dudağı arasına ittiniz.

    7 Haziran seçimi için adaylar henüz kesinleşmedi. Bugün meydanda dolaşanlar aday adayları bol keseden dağıtmaktan geri durmuyorlar.

    Aday adaylar arasında Rize’yi düşünen yok mu var elbette ki.

    Rize’yi düşünen adaylara Ankara sıralamada nasıl yer verecek 7 Nisanda göreceğiz. Malum son noktayı Ankara’dakiler koyacak.

     Rize de AKP, MHP, CHP arasında geçecek seçimin favorisi normalde elbette ki iktidar olduğu için bütün nimetlerden başta kamu kuruluşları olmak üzere faydalanan AKP ama sokakta görünen hiçte öyle değil. Eğer halkın nabzı dikkate alınmayıp birde ithal aday gönderilirse siz o zaman curcunayı görün. Temayüller, STÖ lerinin yoklamalarının geçen seçimde nasıl ters yüz olduğunu unutmuş değiliz.

      Rizeli ithal adaya kesinlikle karşı. Önce bunun bilinmesi lazım. Kabadayılıkla da bu iş olmayacağına göre mesleğinde başarılı, genç, çalışkan tepeden bakmayan, telefonları kapatmayan, kapatanların veya hiç umursamayanların kim olduğunu Rizeliler çok iyi biliyor.(Hasan Karal Vekilden o konuda hiçbir Rizelinin şikâyetçi olmadığını yakından biliyorum. Kim aradıysa ya ulaştı ya da meşgul ise sonradan Hasan Karal dönüş yaptı, bu da bir erdemliktir, hakkını yememek lazım)

      Güleryüzli, projeci ve çalışkan olan aday adaylarını bekliyoruz. 7 Nisan saat 17.00 de açıklanacak yeni adaylarda bu vasıfları aramak zor değil.

     2008 de Turizm Bakanlığınca kabul edilen Ovit kış Sporları Merkezine ivme kazandıracak adayı şahsen ben çok istiyorum. 

    Ayrıca Rize’nin Genel Başkanı Başbakanı yok artık ama gelecek Hükümetlerde bir Bakanı muhakkak olmalı. Ulaştırma, Milli Eğitim veya  Sağlık Bakanlığı Rize için uzak ihtimal değil. Adayları bu yüzleriyle tespit etmeli.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık