Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
İsmetKösoğlu

İsmet Kösoğlu

Rize İl Özel Sekreterliğine Kim Gelmeli ?

Özel İdaresi Genel Sekreterinin tayini son aşamada. Güvenilir bir kaynaktan gelen bilgide atamanın tamam olduğu da söylenmiş yer konusunda şimdilik bir şey yazmak istemiyorum.


    Şunu peşin yazayım Özel İdareden hiç kimse ile alışverişim veya şahsi husumetim ilişkim yoktur, müteahhit veya ihale alan hiç olmadım olacakta değilim ondan dolayı yazarken rahatım. Bu kuruluşta geçmişteki İl Genel Meclis Üyeliğimden kalan güzel dostlarım ve dostluklarım var o kadar.


    Rize’nin imkânlar nispetinde hızlı ve güvenli hizmet görmesinden başka çabam ve isteğim yoktur.
    Rize’yi ve hepimizi yakından ilgilendiren bu kurumda öncelikle çalışanlarına karşı umursamaz, duyarsız ve despotça yaklaşımları ile kamuoyunun önemli ölçüde olumsuz tepkisini çeken yetkililer olduğu herkesin malumudur. Çalışanlar bir süre önce çalıştıkları yerde saatlerce basında da yer alan tepkilerini dile getirmişti.


      Köy Hizmetleri lağvedildikten sonra iş hacmi daha da büyüdü.     İl Özel İdaresinde seçilenler var atananlar var. Seçilenler sandıktan oy ile geldiği için bir şey demeye hakkımız ve yetkimiz yok ama bürokrat olup benim vergimle maaş aldığını bildiğim bürokrat ekibi hakkında görevinde arızalar yaptığında hakarete varmayan her türlü eleştiri yapma ve yazma hakkına sahip olduğum inancındayım.


    Mevcut şahsın gideceği haberi üzerine müstakbel İl Sekreterinin kim olacağı konusunda değişik isimler üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bence insan olsunda kim olursa olsun derim ama iş öyle değil.
    Bu yazı yazılırken Reisicumhur seçimi sonuçlanmamıştı. Başbakan büyük bir ihtimalle seçilecek. Bugüne kadar Başbakanın Rizeli olması dolayısıyla ismini kullanarak koltuklara yapışanların ayak bağları çözülmeye başlayacak. 
     Yeni Sekreter kim olur AKP yetkilileri kimi tavsiye eder Valilik kimi atar bilemem. Fakat iktidara yakın birisi olacağı muhakkak.     
    Kamuoyunda ve STÖ temsilcisi bazı dostlarla sohbetlerimizde ‘kim atanırsa atansın önce bizden biri, bizi dinleyen derdimizden anlayan olsun ama Vali yardımcısı olmasın’sözünü çok sık duydum.


    Bu konuda bizde aynı fikirdeyiz. Sn. Valim Özel İdare Sekreterliğine Vali Yardımcısı Bürokrat atamayınız lütfen. Atananların despot olduğunu gördük.  Yakında Rize’mizde Özel İdare tarafından yanlış olan bir uygulama yaşadık, Özel İdarede rotasyon diye yapılan uygulama İlçe Müdürünü canından etmişti. Ardında bedduadan başka bir şey bırakmadı.
    İl Sekreterliğine atanacak kişinin halkın yanında olan ama halkın dilinden anlayan olması lazım. Ben isim telaffuz etmek istemem ama bu görevi yapacak birçok aklı başında sağduyu sahibi insanımız mevcuttur. Kamuoyu tepkisinden korkarak personelinin cenazesine dahi gidemeyen Makamda oturan değil birazda görmüş geçirmiş gezmiş insanlara ihtiyacımız var.
    Hatırlarsınız İkizdere’den önce Fındıklı Özel İdaresine idarenin tasarrufu diye isteği dışında atandırılan İlçe Müdürü Mahkeme kararıyla görevine iade edilmişken yeni bir yazı ile intikam alınırcasına Ardeşen’e sürgüne gönderilmişti.
     İkizdere Ardeşene sürgünken Ardeşen’inki 5 dakikalık Fındıklı’ya kafa dinlemek için gönderilmiş. Becayiş yapın bari mademki İkizdere Ardeşene gidiveriyor Ardeşen niye İkizdere’ye gönderilmiyor,


    Onu da söyleyeyim; çünkü Ardeşen Müdürü 30 Mart’ta AKP nin Belediye Başkan aday adayıydı, anlayacağınız sırtını AKP ye dayamış onun İkizdere’ye gitmesi mümkün mü? Adet yerini bulsun kabilinden 5 dakika mesafedeki Fındık’lıya atandırıldı ki bakın burada da atama yaptık deyiversinler. Yesinler sizin bu danışıklı dövüş atamanızı.
     Bunları niye yazdım derseniz nereye dokunsan eline bir şey gelecek gibi çökmüş ve yığıntı bir süreçten geçiyoruz. Özel İdarede her şey neredeyse tecrübeye değil siyasete endekslenmiş.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık