Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Temmuz 2019, Çarşamba 0:29
Arif Bayram Turan

Arif Bayram Turan

Tebrıkler ER.Tebrikler AVCİ,Tebrikler ALİM,Teşekkürler KOÇAK

 Yıllardır süre gelen,Rize ve Rizeliler için kullanılan ''Kültür den önce bu İL'e para girdi sözcüğü''liyakatli tecrübeli yönetici olan Sayın Milli eğitim müdürümüz'ün dokunuşlarıyla benliklerden silinecektir.

        MEB.Bakan yardımcısı İbrahim ER tarafından MEB.Daire başkanlığı yaparken, Rize il Milli Eğitim müdürlüğüne atanırken Sayın Yaşar KOÇAK için Rize'miz için makam mevki düşünmeden hizmet adamı ilimize geliyor diyerek, RİZENİN SESİ sitesindeki  köşem de geldiğin de yazmıştım.

         Rize genelinde LGS sınavına 4302 öğrenci girmeye hak kazanmışken bunlardan sadece 3088'i sınava girmiş olup,sınava katılma oranı yüzde 73 tür.Bu rakam diğer illere oranla çok yüksek bir orandır.Bu sınava girme oranı yüksek olmasına rağmen , cumhuriyet tarihinden beri ilimiz ilk kez  Türkiye dördüncüsü olmuş, Eğitim ilimizde artık bir ilme kazanmıştır.

          Milli eğitim bakanlığının LGS sınavına yerleşecek örgenci sayısını illerin örgenci sayısına göre belirlemiştir,bu oran bütün illerde yüzde on dur.Yani Rize ilinde,430 örgenci olması gerekirken Rize'de 720 dir. Nedeni ise,AK parti il teşkil atinin Rize ilinde yapmış olduğu Fen liseleri,proje liseleri,devasa sosyal bilimler liselerin den kaynaklanıyor. Zaman zaman eleştirsem de AK parti teşkilatı Okullar bazında İlimize büyük yatırımları olmuştur..Fen okullarının devasa oluşundan ötürü, 60 er örgenci alması gerekirken 90 nar örgenci alınıyor.Milli eğitim bakanlığının yüzdelik oranı kadar örgenci alındığı düşünülürse Rize, LGS de Türkiye şampiyonu olurdu diye düşünüyorum.

          Rize ilinde kurum amirlerini yazılarımda eleştiriyorum,Görevini ifa edemeyen,koltuğunun  hakkini veremeyen, liyakatsiz,tecrübesiz amirler den dolayı iktidar partisi idarecilerin ide defalarca bu köşemde eleştiren ben,İlimize katma değer katan, ilimizi Türkiye'de dereceye sokan, ilimizi basamakların en  üstüne çıkaran, kısa zamanda dokunuşlarıyla dereceye sokan Milli Eğitim Müdürümüzü de Kocaman tebrik yolluyorum,bunun yanın da'' Bir okul müdürü kadar okuldur'' anlayışıyla, bütün okul müdürlerine,ayni zaman da öğretmenlerimize ve öğrencilerimize tebrikler sunuyorum. AK Parti teşkilatına ,Vekil AVCİ ve Başkan ALİM'e  liyakatli,deneyimli Müdürümüzü ilimize hizmet yapmak için daire başkan ligini bıraktırıp, il müdürlüğüne kazandırdıkları için ve muhteşem fen liselerini ilimizin örgencilerin hizmetine sundukları için ayrıca Rize ve Rizeliler adına teşekkür ediyorum.Bir teşekkür de MEB yardımcısı ibrahim ER beye yolluyorum.   

           Sayın VALİ bey in Okullarımızın başarılarının daha da pekiştirmek için,okullar bazında öğrencilerimize dönük  bazı sosyal projeler hayata sokacağı duyumunu alıyorum.Sivil toplum örgütleri Ticaret Borsası,Ticaret ve sanayi odası,Esnaf kuruluşları ve odaları,Ziraat odası,Sivil toplum kuruluşları,Hep bana Rabbena diyen büyük işletmeler, fabrikatör ve ticaret erbapları bu başarıyı ilimize kazandıran okullarımıza öğrencilerimize destek olma zamanı sizler de, lütfen Vali bey i yalnız bırakmayalım. 

       SAYGILARIMLA.....Bayram Arif TURAN.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık