Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 01 Nisan 2020, Çarşamba 14:00
Arif Bayram Turan

Arif Bayram Turan

Sizi ALLAH'A Şikayet Edeceğim !..
      KULA BELA GELMEZ, HAK YAZMADIKÇA
      HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA
      HAK KULUNDAN İNTİKAMI, KULU ELİYLE ALIR
      İLMİ HAKKI BİLMEYENLER,ONU KUL YAPTI SANIR 
      EMRİ BARİ OLMADIKÇA,SANMAKİ BİR ÇÖP KIPIRDAR. 
                                                         Hz. Mevlana.....
      İçip içip bize hayvanlar gibi tecavüz ediyorlar.Her gün yeniden ölüyoruz.Bizi kim kurtarmaya gelecek.Karnımız'da JHONNY ların,MİCHEAL ların (ABD ve İNGİLİZ) piçlerini taşıyoruz.Allah'dan korkunuz varsa gelin bizi öldürün, diye yalvaran Iraklı NUR un sesi arşa çıkmadı mı.Esad ve Rus bombalarıyla yaralanan Suriyeli yaralı çocuğun,ALLAH'a şikayet edeceğim feryadı arşa ulaşmadı mı. Sırp kadının çöplerden yiyecek ararken, sadakanızı,zekatınızı verseniz ben bur da çöpler de yiyecek aramam, Allah sizi zenginliğinizle  imtihan ediyor,beni de fakirlikle söylenip ağıt yakmasını yüce yaratan duymuyor mu?Afrika burnuna konan sineğin açlıktan kolunu kaldıracak dermanı olmayan çocuğu,Sahillerin kenarına vuran boğulmuş çocukları ,Matadorların zevk ve spor olsun diye öldürdükleri boğaları görmüyor mü yaratan.Erkek ile erkek in evliliklerini,Cem yılmaz'la Seranay Sarıkaya nın,gençleri özentili şekilde görsel ve yazılı basında görüntülerini,Şeyma Subaşının yaptıklarını görmüyor mu yüce yaratan.Kişilere göre ihale açıp kapayan,Her hangi bir kurum'da amir olan, başkan olan işinin yanında mütahitlik faaliyetlerinde bulunanları,Bosna'da,Doğu Türkistan da Karabağ da,Afrika'da yapılan asimilasyonları sırf silah satalım diye yapılan katliamları yaratan görmüyor mu?
       Gümüz de insan ligin başına gelen bu virüs, fakır zengin seçmeden(COVID-19)Bütün dünya ya salgın olarak yayılması yüce yaratanın insanlığa ikazı değil de nedir?  
       Yaratana yakaran AZRAİL,en zor görevi bana verdin,insanlar bana küsmeyecekler mi der 'YARATAN,ölümlere perde koya çam,hastalıklar,musibetler,belalar perde olacak,Çoğu insanlar sebepleri görüp seni ön planda bulamayacaklar der.Günümüzde COVID-19 ön planda perde olduğundan,virüs ün kimsesizlerin, zulüm görenlerin, Irak lı NUR ların sesinin yüce yaratanın katında kabul gördüğünü, insanlığın Yüce kitap ı olan kuranı kerimi anlayarak okumadığından bunu göremiyor, Azgınlaşan NUH kavminin,HUT kavminin,SALİH kavminin,Lut kavmin başına neler geldiğini bilmiyoruz...Yüce kitap rehberimiz dir,Yüce kitabımız indirildiği gibi,bozulmamıştır.Bu virüs ün azgınlaşan insanlığın başına  yüce yaratan dan geldiğini de kabul etmeliyiz. Yüce kitabin bir çok ayetinde günümüzün bir çok olayını ayetlerle açıklıyor. RAD süresi (11) ayet.YUNUS süresi (3- 17-89 )ayet.HUD süresi (7- 57-102) ayet.TÖVBE süresi (37) ayet Bir çok sürede insanlığın azmasından sonraki vebalar cezalar hastalıklar belirtiliyor.Yüce kitabın (96) süresinde (ÂLÂK) belirtildiği gibi oku, okuduğunu anlayarak oku, yüce kitabını anlayarak okuyacağımız gibi, Matematik Fizik Fen Tıp de oku ki, bekleme ecnebi aşı bursunda bu veletten kurtaralım diye. 
              DİYANET İŞLERİ BAŞKANI
         Kutsal kitap lar hakkında, ilmi,bilgisi,araştırmaları yönünden en bilgili alim olan Diyanet işleri başkanı,Kibrini yenemediğinden dolayı o kutsal makama zarar verir görüntüler sergiliyor. Sen bilmez misin başkan, kibrinden dolayı iblis Hz Ademe secde etmedi makam dan kovuldu.Nedir bu kibrin nerede görünmüş kural koyanlar kuralları kendisi bozar.Rize'ye gelirsin modern kendi tesislerinde kalmayıp,otellerde kalırsın.83 milyona cuma namazı kılmayacaksınız denir, karar alınır VIP insanlarla sen kılarsın,kıldırır sın. Halkın gözüne sokar gibi,sosyal medyada resimler sin . Yüce mevla ve bu dinine bağlı topluluk bu davranışını tasvip ediyor mu?Bilmez misin,Kibir,kalp'i yaralar,imanın kalp'e yayılmasını engelleyen bir durumdur.Sayın Başkan.
              EZANLAR,SALALAR..DUALAR.KABUL GÖRÜYOR'MU..... 
        RAD süresinin (14) ayetinin son satırın da yüce yaratanın belirttiği gibi durumdaysak vay halimize,,,Ne diyor ayette,Küfre sapanların,dua ve davetleri şaşkınlığa dalmaktan başka bir işe yaramaz. Eğer küfre sapanlardan olmuşsak,yandık bu kadar sala ve dualar kabul görmezse yandık kı yandık.... Her birey kendini gözden geçirip hesabını yapsın.  
                TEŞEKKÜRLER
          Sosyal medyadan yurttaşlara yapilması gerekenleri, uyulmasi gereken kurallari hemen hemen hergün açıklayan  Vali yardımcımız Sayın Ahmet DALKIRAN bey ve Prof Dr Hasan TURUT hocaya ve bu virüs un yayılmasını önlemek  için çalışmalarından  ötürü  Başkan İbrahim TURUT ü kutluyor çalışmalarında   ilimiz insanları adına başarılar diliyorum. 
 
SAYGILARIMLA.  BAYRAM ARİF TURAN.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık