Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 19 Kasım 2019, Salı 9:17
Arif Bayram Turan

Arif Bayram Turan

Rize'de Başkan Erdoğan'ın Vaatlerini Kimler Geciktiriyor !...

Sayın Vekilimiz AVCI, Gecen hafta Çay TV deki programda, İlimizde yapılmakta ve yapılacak olan yatırımları, beklentilerini, hayallerini, sivil toplum örgütleriyle, siyasetçileriyle, geçmişte ilimizde hizmet edenlerle, kısaca bir kop set sunarak,icraatları,amirinden bürokratına siyasetçisinden mülkü amirine kadar hep beraber yapıyoruz söyleminde bulundu. Fakat açıklamalarında Rize milletvekili yani sıra PARTİYİ ön plana çıkararak, bölge illerinin teşkilat başkan yardımcısı olduğunu hissettirecek şekilde de ifadelerde bulundu,Teşkil atini çanlı tutmaya çalıştı. Bu konudan ayrı şekilde ifade etmeliyim ki, Rize’ de Muhalefet partisi CHP il başkanı da, Nazım den şiirler, derelerin kardeşliği, yaylalardan çiçek resmi,partilileri ziyaret ve sadece Pazar,Ardeşen ve Fındıklı ilçelerini gündem yapmaya , sosyal medyadan paylaşımlarla uğraşıp,bir nevi daha entelektüel işlerle uğraştığından, Rize deki yatırımları, sorunları, geciken yatırımlara zaman bulamadığından veya önemsiz gördüğünden veya seçmenin partisine mutlaka mecbur oy vereceğini bildiğinden,partiden eve evden partiye gidip geliyordur.Ana muhalefet partisi il başkanlığı hakkın bir yazı, ileri ki haftalarda kaleme alacağım.

        Sayın Avcı’nın, kaçak çay hakkındaki acık net ifadeleri, beni ve Bütün çay üreticilerini memnun etmiştir. Her hangi bir Siyasetçinin veya vekilin, bu konuda açıklama yaptığını 1984 yılından beri duymadım, işitmedim, çözüme dönük ifadeleri için KENDİSİNE teşekkür ediyorum.

        Sayın Vekil imiz AVCI ’in açıklamaların da, ilimizde halen devam eden yatırımlar dan tutunda, proje ihalesine çıkacak yatırımlar hakkında geniş şekilde  açıklamalarda bulundu.İlimiz de  Özellikle iki söz verilmiş yatırım var kı, bizzat Reisi cumhurun Rize miting alanında söz verdiği yatırımlardır., biri 7 yıl, diğeri 4 yıl geçmesine rağmen, bu gün itibariyle kurbağa misali ilerleyen yatırımlardır. Lojistik merkez Vekilin beyanına göre  bir nevi yoluna girmiş gibi görünüyor ki, bekleyip göreceğiz.  

                                    VAATLERİNİ KİM VEYA KİMLER GECİKTİRİYOR?

         11.05.2015.Rize mitinginde Reisi Cumhur, Rizelilere dönüp, Meteler kavşağın dan ,Orta caminden, hamam deresini de zikrederek çevre yoluna bağlanacak duble  yolun müjdesini vermişti. Kara yolları ağına alınmış bu yol da, o tarihte kara yolları genel müdürü olan şimdiki bakan, Reisin müjde verdiği miting dede bulunmasına rağmen, Kamulaştırılacak binaların alt yapısının da yapıldığı halde, bu yıllara  kadar neden kazma vurulmasını sağlamadı, sormak isterim. Ayni bakan 1700 metre her şeyi bitmiş Rize’ye nefes aldıracak İSİRLİK mevkinin yoluna neden ödenek aktarmaz. Bu seçmen, verilen sözleri unutmuş değildir. Sayın vekilimiz Trabzon vekilleriyle Rize’deki bazı projeler için ortak hareket ettiğinizi belirttiler, lütfen ekstra bir şey istemiyoruz, sadece Reisin verdiği devasa yatırımları, sözleri gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Ulaştırma Bakanı Trabzonlu olduğun dan mı nedir bilinmez, bütün ulaşımdaki yatırımlar kurbağa mısalı ilerliyor.Verilen sözler engellen ılıyor mu ?Bilerek mi GECİKTİRİLİYOR?Nedeni nedir .Ovıt yolu ayni ,Kaptanpaşa yolu ayni,Hemşin- Çayeli dağ yolu ayni,Derepazarı- Kendirli yolu ayni,Gündogdu-Akpinar yolu,Güneysuyolu ,Gündoğdu iç yolu,Yine reisin söz verdiği ikinci etap Pevlivantaşı- Ciftekavak Yolu zaten unutuldu tarihin derinliklerine yerini mi aldı.Kimdir bu sözleri ak sattıran geciktiren nedir anlamada zorlanıyorum. Sonuç olarak  Dileğimiz, ilimizin abisi, vekilimiz sayın Hayati YAZICI Bey, bizzat Pazar yoluyla ilgilenmesi arzumuzdur. Merkezde ölümsüz bir eser bırakması bizleri haliyle memnun eder düşüncesindeyim..

         Sayın Vekilimizin söylemlerin deki, Turizm beklentileri için insan eğitim söylemine harfiye katıldığım gibi, ilimizdeki sivil toplum örgütleriyle proje ürettikleri yönündeki beyanına katılamıyorum. S.T.Ö. Proje ürettikleri değil de, siyasal iktidara her konuda destek verdikleri daha doğru olurdu.

         Ama Sayın Vekilimizin, ilimiz için hayalim dediği, Yüksek okul un altından kale yolu ve belediye önün den sahile bağlanan yol ile  Pazar ilçesinin tünelin den çıkış’ inin düzeltilmesi,Hemşin’le Çamlıhemşin’in tünelle bağlanması gerçekten herkesi  heyecanlandıran projelerdir.Lakın Rüyalar hayaller bizler yani seçmenlerin işi ,sizler icra makamındasınız ,hayal değil, icra etmelisiniz. SAYGILARIMLA .Bayram Arif TURAN.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık