Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 20 Ocak 2020, Pazartesi 3:25
Arif Bayram Turan

Arif Bayram Turan

Metal yorgunu olanları DİNLENDİRİNİZ.

18.yilda 18 katrilyon yatırım yapacaksın,degmedik yol, okul,kamu binası,il,ilçe,belde, dere ıslah çalışmaları yapacaksın,sonucda insanlar mutsuz kırgın kızgın.Nedeni,atanmış daire amirlerinin her şeyi siyasi iktidardan bekleyip,  sonuç ve çözüm odaklı calismamalarindan.

      Bu ili sadece vekil veya bir kac kisinin dert etmesiyle sorunları  çözülmez,  çözülemez.Kurum amirleride sorunların çözümü noktasında yük almaları metal yorgunu olanlar acilen dinlendirilmeliler.

     Kentsel dönüşüm,kamulaştırmalar, sanayinin taşınması sorunları varken , bu günlerde,Ak Parti iktidarının belkide en başarılı olduğu, Hastahaneler de eklendi. Bashekimlerin, il sağlık müdürünün Hastenelerdeki sıkıntılardan haberdarmi?Merak ediyorum.EYYYY Bashekim YAVASİ,,,,, Her sizle görüşme isteğinde olan vatandaşlara sekreterleriniz toplantıda oldugunuz söyleniyor.Sizler neyin toplantısını yaparsanız, Sağlık Müdürü ve Bashekim ve Sağlık sekrateryasi...Doktorlar  sekreter yetersizliginden muayene yapamiyor,sekreter yetersizliginden okunan raporlar yazilamiyor, hastaya bildirilemiyor.Calisanlar her gün ayrı ayrı servislerde çalışIıyor.Temizlik eleman Yetersiz,yetersizliginden özellikle araştırma hastanesi çok kötü durumda.Sizlerde çay kahve nara giderek toplantı yapıyorsunuz ,neyin toplantısı?Yapmayin etmeyin,sizleri o koltuğa oturanlari mahcup etmeyiniz , bu nezih fakir insanlara hizmet edemiyorsanız, sorunları gideremiyorsaniz,metal yorgunu iseniz,affinizi isteyiniz. 

                  HASTANELERDEKİ SIKINTI.

         Taşeron işçilerin kadroya alınmasından sonra ,sosyal haklarla  birlikte doğum izni normal izin ve emeklilik den doğan calisanlarin azalmasından ötürü,hastanelerde büyük sıkıntılara neden oluyor.Devlet kamu da her zaman çalışan alamadigindan, bu soruna çare makami Sağlık Müdürü,Bashekimler ve İskur müdürünün koordineli çalışmasıyla çözülür ki,dert eden nerede ?   .

               DEVLET  ÇÖZÜMÜDE BULMUŞ . ......

         Devlet,taşeron çalışanları  kadroya almasından sonra,kamuda sıkıntılar olacağını önceden görmüş ve  İSKUR  üzerinden işçi alınıp bu ara eleman sorununu çözmeye çalışıyor. Tabi kanun ve yönetmeliklerde eksiklikler olabilir. Devlet böyle diyor diyorda metal yorgunu olmamali amirler.Bir an evvel Saglik İl  Müdürü acilen sağlık bakanligi personel daire baskanligindan gecici kalifiye isci ISKUR uzerinden alim kadrosunu istemelidir.Çalışkan,işinin ehli İSKUR Müdürü  Hasan KİRAZ beyin geçici işçi alımları yaparken,  en az yüzde yirmisini lise mezunu bilgisayar kullanan kalifiye elemanlardan seçmeli ve kuraya bunlara özel yer vermelidir.. .Bu kalife insanlar da hastanelerde değerlendirilmelidir. Sorun ancak bu şekilde çözüme kavuşur.

             Sunuda belirtmeliyimki .....Temizlik elemanı  alımlarında çalışacakları hastaneler okullar ve belde belediyeler ve küçük ölçekli özel işletmelerde calistirilmalidir.60 yaşında kadın veya erkek  alımı olmamalı bu veya bu gibi insanlar torun bakmalidirlar. İhtiyacı varsada valilik veya belediyelerdeki sosyal yardım departmanlarina yönlendirilmelidirler. Devlet Geçici işçi alımlarını kurumların ara elaman açığıni gidermek için  yaptırıyor.Cicek dikmek için veya cami halısı  süpürme için işçi alınmaz bu devlet o denli zengin değildir. 

           Kısaca ilimiz de amirler, müdürler bashekimler  bu halkı,bu ili dert etmeli. Çözüm odaklı çalışmalı,calisanlarin sıkıntılarını dinlemeli toplantı yapiyorum denilerek hastalara halk'a kapılarınızı kapatmayiniz .Bu il hasta turizmi yaşadığını umarım biliyorsunuz.Ak parti il teskilati .Sayin Dr Özcan YAVAŞİ  Araştırma hastanesinde  başhekim olarak devam etse idi,  ilk seçimde mükafatını görürdünüz.Metal yorgunu metal yorgunu.

             Sayın vekilim  AVCI....Meclis çalışmaları, ildeki yatırımlar, vatandaşla iç içe olusunuz, bölge teşkilatları çalışmaları gibi aktif şekilde sahada çalışıyorsunuz.   Kurum amirlerinin halka sıkıntı yaşatıp yasatmadiklarini araştırıp  metal yorgunluğu içinde olanları dinlendiriniz.Cok metal yorgunu olan amirler var iletiyorum.Bu  gidisatla  İlk seçimde 2.1 görünüyor şimdiden uyanıyorum.Bu yazımı  bir yere not ediniz. 

            ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI 

              Sayın başkan bazı münübüscüler ilkokul öğrencilerini okul çıkışı evlerine dönerken  minibüse almıyorlar,  aileler geç eve dönen çocukları için tedirgin oluyorlar bu sorunu gündeme aliniz. Lütfen.  

   Her şey münevver refah RİZE için 

SEVGİLERİMLE ...Bayram Arif TURAN.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık