Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 13 Ocak 2019, Pazar 20:51
Arif Bayram Turan

Arif Bayram Turan

Ak Parti,Halkın Adaylarını Aday Göstermeli.Varan olabilir

İlimiz,Ak parti iktidarı boyunca, en kritik,en karışık,Aday adaylarının isimlerinin güçlü olduğu il,ilçe  belediye başkanlığı   Aday belirlemesin  de zorlanacağı na  benziyor..İl merkezin de, Rahmi hocanın isminin güçlü olmasın dan dolayı, beklide hiçbir sıkıntı olmadan secimi kazanacaktır.  CHP de  , ismi çok gündem olan BIYIK, artik bu saat den sonra ismi sadece CHP ye zarar verir.İl de bir nevi secim garanti gibi olsa da, ilçeler de durum çok farklı…...

          Derepazarı ilçesi, Mevcut belediye başkanı, Kör olan, sağır olanın bile hayranlıkla gıptayla bakındığı, hizmetlerde bulunmuşken, Diğer adaylarının da, seçmenlerin tevazusun da ki isimler olduğu anlaşılıyor ki, Şayet il Başkanlığı, Adaylar üzerin de bir mutabakat sağlayıp, seçmene kırgınlık ilçede yok u anlatamasa, sonuç: Varan-1 olabilir….

           Pazar İlçesin de,farklı bir durum var.Başkanlığı boyunca,Pazar ilçesinin kayıp yılları olduğunu herkes bilmesine rağmen, Pazar seçmeninin yine Basa demesi, hayret mi hayret.Diğer iki Aday adayının isimleri çok güçlü olmasına rağmen, gereken seçmen desteğinin,BASA kadar  olmadığı görüsündeler.CHP, Bu ilçede BALTA lar dan aday çıkar diki, bu ilçede AK parti il teşkilatı güçlü isim de mutabakat sağlayamazsa: Varan -2 olabilir…..

          Fındıklı İlçesi, İlçe insanı, oy kullanırken, değişik kriterleri ön plana çıkararak, oy veren bir seçmen profili var. Oy verirken, kişiler den çok, ideoloji ve projelere oy veren bir seçmen modeli ilçede var ki, Bu ilçede Balaban, ikinci dönemin de çok yıpranan başkan oldu.. Varan-3 olabilir.

           Pazar Hemşin. Eski Cay kur Gn. Müdürünün Tabirince, ilimiz abisinin ilçeye, azımsanamayacak yatırımlar da bulunmasına rağmen, CHP bu ilçede de varım diyor. Kulislerde dolaşan farklı duyumların da olduğu bir ilçe , Ak parti bu ilçeye, bu yatırımlardan sonra , Aday göstermeyecek olmasına ben de inanmadım.Bu ilçede  aday ismi önemli….Varan Bu ilçede de var.

            Çamlıhemşin:  Haşımoğlu güçlü isim,evet doğru da,,Ayder insani farklı bir insan topluluğudur, bu dönüşümü  içine sındırdı mı,. ????????Ayder  projesi iyi anlatılamamışsa dıkkatttt…….

            Kendirli Beldesi:Evet ,,,,,Ak parti Genel başkanının ,seçimlerden sonra, ilk soracağı birkaç belediyeden biri,Kendirli. Kendirlide yine il teşkilatının çok titiz çalışmalı benim adamım değil, halkın adamını aday göstermeli.. Mevcut belediye başkanı Serdar, Büyük belediyeleri kıskandıracak yatırımları seçmeninin hizmetine sundu, Aday adaylar arasın da ,bir isim üzerin de mutabakata varılamazsa, hem genel başkanı, hem de bur belde de de… Varan olabilir

            Seçmen  Ak parti teşkilatın dan beklentisi,,,,Benim adamım olsun dan öte,halkın adamı kimse ,halkın tevazusuna mazhar olacak adaylar lar kimse,,, onları aday görmek istedikleridir.

          Bir çift kelime de BIYIK bey ‘’’e

          Para ile olamayacak reklamı,cad.sok.mah.iş yerlerin de,meskenlerde yaptırdın,belli bir topluluğun ismin üzerine mutabakat sağlandığı bir isim oldun,Fakat,ben yok um dediniz.Her şey e amenna da,Saadet partisinin ombusmanı ,Hasan Uzun bey in de söylediği Ne kulak ver  yada,Bir açıklamada bulunki,Bıyık ismi, il merkezin de siyaset den bittiğini bu seçmen bilsin.     

          SAYGILARIMLA.  Bayram Arif TURAN


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık