Tarık Ümit Yanık Rize Siyasetinde Gelenler Gideni Aratmaz Oldu
Rize
Yazı Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 01:05
 
Rize Siyasetinde Gelenler Gideni Aratmaz Oldu
Tarık Ümit Yanık
koseogluosman
 
 

 

Türkiye’de siyaset zordur ama Rize’de zordan daha zordur !

 Rizeli adamını tutar imkan verir sırtına taşır lakin bir şeyde beklemez ama yarasına tuz basarsan seni çıkardıkları o zirvede o rüya aleminden bir tekmeyle altına atar hele ki sen ne olduğunu anlamadan bir de bakmışsın unutulmuş siyaset raflarındasın !.

 3 millet vekili çıkardık bunların iş yapanı projelerin hepsini onaylatan hepsinde tuzu biberi olan pekte kemiği Rizeliler tarafından sevilmese de Hayati Yazıcıdır. Hayati bey reklamı sevmez reklam işi gelmiş geçmiş vekiller içinde Hasan Karalın işiydi zamanında etrafını hep zengin iş adamlarıyla donatmıştı en kalabalık çevre kendisinde idi !

Lakin kalemi kırılıp yanlış politika yapınca terkedildi, birlikte kuzu kavurma yemek için sıraya giren devrin adamları onu yalnız bırakmıştı!

 Şimdi onun siyaset hayatından hiç ders alamamış öğrencisi onu siyasete kazandıran Muhammed Avcıdan bahsedeyim.. Avcı Vekil ilk göreve başladığında sokakta neredeyse Rize’den hiç bağını koparmadan bir siyaset yürütüyordu.

 Daha çiçek böcek paylaşımlarıyla tanışmamıştı o da yerine geldiği Karal gibi yanında onu samimi seven inan karşılıksız yürüdüğü insanları terk ederek iş adamı ticaret insanlarıyla değişti ve sokaktan da kopmaya başladı !

çok ümit vererek gelmiş olduğu siyaset meydanında artık ona destek verenlerin ümitlerinin tükendiği beklenileni karşılamadığı aşikar dost acı söyler önce den dualarımda eksik etmediğim Muhammed vekili bende unutmaya başladım ..

Ama yine dost kötü günde belli olur bir tavsiyede bulunayım yanındaki toz pembe kalabalığa aldırma onlar pembesi gidince tozuna katlanmaz senden önce bunu deneyen oldu denenmiş denenmez en sağlam adamın bildiğin o şişirilmiş balon veya balonlar var ya kendileri için çalışıyor!

 ilk fırsatta imkan bulsa senin ayağını kaydırıp yerine geçecek olanlardır! Rize siyaseti vefa bilmez adamı harcar birazda vekil Osman Aşkın beyi anlatayım;

 Kendisi bakandı bakanlığı ve vekilliği ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü o milletten bi haber, biz ondan bi haber sadece Rize vekili olarak biliniyor  tanımadığımız insanın arkasından ne söyleyeyim Rabbimden bir dahaki dönem seçilmişleri seçmek yerine seçtiklerimizi Ankara’ya göndermeyi nasip etsin diyelim.

 Rize siyasetinde şuan İshak Alim konuşuluyor dürüst kişiliğiyle ve adının ticaretlerle bugüne kadar anılmaması onun millet nezdinde yükselmesine en büyük etken inşallah hep böyle devam eder.

 Rize’de siyaset yapanların genelde ticaret ilişkileri konuşulur sonra dillenir ve reisin kulağına gider reisin de ilkesi ticaret yapanı ticaretiyle baş başa bırakır anlaşılan o ki, bir kaç kişi haricinde siyasetçi Rize’de kalmayacak, çünkü ticaret acı bir bal yemeden duramaz insan bu arada korkakların zafer anıtı olmaz !

 Bu yazar kardeşiniz de kimseden korkmaz bizim korkumuz bir tek Allah Cella Celalühtandır !

Tarık Ümit yanık

 
Etiketler: Rize, Siyasetinde, Gelenler, Gideni, Aratmaz, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı