Ali Kalender AKITTIĞIN KANDA BOĞULACAKSIN İSRAİL
Rize
Yazı Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 22:55
 
AKITTIĞIN KANDA BOĞULACAKSIN İSRAİL
Ali Kalender
koseogluosman
 
 

Ne desem nasıl başlasam bilemiyorum; bu günler insanlığın yüreğini sızlatan çok şey yapmak isteyip hiçbir şey yapamadığımız günler. Yıllardır yılın belli zamanlarında ve İstisnasız her Ramazan ayında Terör devleti İsrail işgal ettiği Filistin topraklarında kadın, erkek, çocuk gözetmeden Terör ekerek kan ve gözyaşı akıtıyor.

 Her yıl olduğu gibi bu yıl da Bayram yaklaştıkça saldırılarının şiddetini artırarak Müslümanlara bayramlarını zehir etmeye çalışıyor. Bir önceki ‘’Ağaçların ve Taşların Konuşacağı Gün Yakındır’’ başlıklı yazımda ifade etiğim gibi dünyada adaleti ve barışı tesis eden Osmanlı yıkıldıktan sonra bu Siyonistler Filistin topraklarını işgal ederek o gün bu gün dur zulümlerine devam etmekteler. Hani bir söz var ya yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin. Artık İsrail zulümlerinin sonuna gelmiştir. İslam toplumu aralarındaki ayrılık ve kırgınlıklara son vererek birlik ve beraberlik içerisinde dinimizin de gereği olan zulme karşı dik durarak bu sonda zalimiz yıkılışını hızlandırmalıdır.

Allah Resulü SAV efendimiz ‘’içinizden biri bir kötülük gördüğünde onu eliyle, buna gücü yetmez se diliyle, buna da güzü yetmez se kalbiyle buğz etsin. Bu ise imanın en asgari gereği dir’’ buyur muşlardır. Yıllardır imanın en zayıf şubesi olan kalp ile buğzetmeyi gerçekleştirebiliyoruz. Toplum olarak elimizden bundan başka bir şey gelmiyor. Biz ancak sokaklara çıkıp slogan atıp mazlum kardeşlerimize dua zalime ise beddua edebiliyor ve ebabillerin gelmesini bekliyoruz. Mutlaka ebabiller gelecektir ve Allah’ın izni ile mukaddes Aksa yı savunan küçücük Muhammetlerin, Yasinlerin imdadına yetişecektir.

Ancak şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. Merhum Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN hocamızın çok yerinde bir sözü var. Allah kendisine gani gani Rahmet eylesin, Merhum hocamız konu ile alakalı ‘’ sekiz milyon İsrailli için Bir buçuk milyar İslam Alemi ebabil bekliyorsa gelen ebabiller bizi taşlar. Doğru söze ne hacet. Merhum hocamız burada çok önemli bir hususa bu şekilde dikkat çekmeye çalışıyor. Yine kendi tabiri ile İsrail güçten anlar aksiyona ihtiyaç vardır demesi de dikkat çekmeye çalıştığı konuyla aynı mesele.

Toplum olarak bizler anca protesto ile yetinebiliyoruz. Sokaklarda bağırıp çağırıyoruz, peki gücü elinde bulunduranlar aksiyon yapabilecek olanlar yani İsrail’e anladığı dilden konuşabilecek olanlar nerede. İslam liderlerinin sesi neden çıkmaz acaba. Küçücük bebeler, kadınlar ümmetin namusu olan Mescid-i Aksayı korumak için canları pahasına mücadele verirken sözüm ona İslam Devletlerinin liderleri kendi koltuklarını korumanın mücadelesini verdiklerinden dolayı mı ses çıkarmazlar.

Bu iş o kadar basittir ki. Ancak küfür tek millet olduğu gibi biz Müslümanlar bir araya gelemiyoruz. Birlik olup aralarında yapılan bir anlaşma ile ayni saatte bütün İslam ülkeleri tek bir uçak kaldırsa ve hedef Siyonist İsrail dese; Artık dünya da İsrail diye bir terörist yok demek tir.

Zenginliklerine zenginlik katmak tan başka gözleri hiç bir şey görmeyen Krallar gözlerini bu zulme kapaya dursun. En küçüğünden en büyüğüne kadar intifadaya duran mazlumlar Mescid-i Aksanın namusuna helal getirmeyecek ve sonunda ‘’Oluk oluk kan aksa Kurtulacak El Aksa’’ dedikleri gibi akıttıkları kanda İsrail’i boğup ilk kıblemizi özgürlüğüne kavuşturacaklar dır.

Ayasofya’mızın özgürlüğüne kavuştuğunu gördüğümüz gibi El Aksamızın da özgürlüğüne kavuştuğunu göreceğimiz Bayramlarda buluşmak dileği ile.

Ramazan Bayramımızın tüm insanlığa huzur ve barış getirmesi temennisi ile ‘’Tüm İslam Aleminin Bayramını tebrik ediyorum.’’

 
Etiketler: AKITTIĞIN, KANDA, BOĞULACAKSIN, İSRAİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı