Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Taraf Gazetesi: Kıyıları Yiğit Bulut Denetleyecek

Bodrum kıyılarındaki yapılaşmayı "vizdansızlık" olarak değerlendiren Başbakan'ın talimatıyla danışmanı Yiğit Bulut kıyıları bizzat denetleyecek.

Taraf Gazetesi: Kıyıları Yiğit Bulut Denetleyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı tatili için Bodrum'u tercih etmiş ve yatla dolaşırken kameralara yakalanmıştı. Ancak Başbakan'ın Bodrum'a sadece tatil için değil, kıyıları denetlemek için de gittiği ortaya çıktı. Bodrum kıyılarını yatla dolaşan Başbakan Tayyip Erdoğan, denize kadar uzan yapılaşmayı "vicdansızlık" olarak değerlendirdi.

"YIKIMLARA BAŞLAYACAĞIZ"

Çevre Bakanı ve ekibiyle Torba ve Güvercinlik koylarını gezdiklerini anlatan Erdoğan, "Hem havadan hem denizden inceledik. Hatta bazı yerlerin Google'dan çekilmiş hallerine bile baktık. Hiç kimseye bir şey söylemeden inceledik. Durum felaket. Çevre çevre diyenlerin çevre duyarlılıklarını orada gördük. Tutanaklar tuttuk. Bütün sahil bandını bu şekilde denetleyeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kendi açısından, Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi cephesinden, İçişleri Bakanlığı belediyeler boyutundan bakacak. Kıyı kenar çizgisi incelemesi yapılacak. Belediyeler bu inşaatlar yapılırken neredeymiş? Nasıl izin vermişler anlamak mümkün değil. Denetimler sonunda haklarında dava açılabilir, gerekirse de görevden almalar olabilir. Denetimler ve cezai işlemlere hemen başlıyoruz. Valilikler, kolluk güçleri verecek. Yıkımlara başlayacağız" diye konuştu.

KIYILAR BULUT'A EMANET

Taraf yazarı Ertan Altan ise bugünkü köşesinde, Bakan Bayraktar ile birlikte Erdoğan'ın danışmanı olan Yiğit Bulut'un da kıyıları denetleyeceğini yazdı. Taraf'ın haberine göre, "Kıyılara uzanan derelere kurulması planlanan hidroelektrik santralleri, cari açığı kapatmanın tek yolu olarak gören" Yiğit Bulut, Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile sahillerdeki çarpık yapılanmaları denetleyecek. Yiğit Bulut, Erdoğan Bayraktar ile yaptığı çalışma sonrası çarpık yapılaşmaya yönelik hazırlanan raporu Başbakan Erdoğan'a sunacak.

GEZİ'DEN SONRA BAŞBAKAN'A DANIŞMAN OLDU

Yiğit Bulut, Gezi Parkı eylemleri sırasında yaptığı analizlerle dikkat çekmiş, protestoların arkasında Almanya ve İngiltere'nin bulunduğuna işaret etmişti. Bulut, Gezi eylemleri sırasında iktidarı savunarak protestocuları sert bir dille eleştirmesinden kısa süre sonra da Başbakan'ın danışmanlığı görevine getirilmişti.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık