Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Ünlü Yatırımcılar Altın Alımlarını Durdurdu

Ünlü yatırımcılar John Paulson ve George Soros, dalgalı bir seyir izleyen altından el çekmeye başladılar.

Ünlü Yatırımcılar Altın Alımlarını Durdurdu

Ünlü hedge fon yöneticileri John Paulson ve George Soros altın pozisyonlarını büyük oranlarda azalttı. Özellikle son yıllarda altının en büyük yatırımcısı olarak gösterilen John Paulson'un bu hamlesiyle altın destekli fonlardan çıkış çeyrek bazda tarihi rekor kırdı.

POZİSYONLARINI DEĞİŞTİRİYORLAR

13F olarak adlandırılan 13 büyük hedge fonlarının bilançolarını açıklamasıyla bu fonların ilginç yatırım tercihleri de ortaya çıktı. Altına son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken ünlü hedge fonu yönetticisi John Paulson'un dünyanın en büyük ikinci kişisel servet sahibi hedge fonu yöneticisi George Soros'un altını büyük ölçüde terk ettiği ortaya çıktı.

John Paulson yönettiği SPDR Gold Trust fonundaki altın pozisyonunu yarı yarıya azalttı. Milyarder fon yöneticisi son birkaç yıldır altın ağırlıklı yatırımlarla dikkat çekiyordu.

Paulson'un bu çıkışıyla birlikte altın destekli fonlardan çıkış Mart ayından Haziran'a 18.5 milyar dolara ulaştı. Bu çıkışın 2003'te piyasaya çıkan altın destekli fonların tarihinin en büyük çıkışı olduğu bildirildi.

SOROS ALTINDAN ÇIKTI Apple'A YÖNELDİ

Altını terk etmeye başlayan bir başka ünlü yatırımcı da George Soros oldu. SPDR Gold Trust fonundaki 531 bin adet hissesini satan Soros Apple şirketindeki görece küçük hisse payını ikiye katladı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık