Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Güneysu’da Millet Bahçesi Krizi devam ediyor!

Kamulaştırmaya" karşı Mevsim Çay Fabrikası sahibi Vahdet Erdoğan, dava açtı. İddiaya göre Vahdet Erdoğan’ın davası sürerken Güneysu Belediyesi Cumhurbaşkanlığını araya soktu ve alan hakkında 6 Kasım 2019 tarihinde ‘acele kamulaştırma’ kararı aldırdı.

Güneysu’da Millet Bahçesi Krizi devam ediyor!

Dava kapmasında fabrikaya gelen bilirkişi heyeti, keşif yapmak istedi. Ancak fabrika sahibi Vahdet Erdoğan onları işyerine almadı. Heyet başkanı hâkim, fabrikanın bahçesinde tutanak tuttu ve heyet inceleme yapmadan geri döndü. İkinci bir keşif için dün alana gelen Hâkim ve heyeti Vahdet Erdoğan ve oğulları tarafından işletmelerinin bulunduğu alanı kapatarak kolluk kuvvetlerinin ve keşifçi heyetin içeriye girmesi engellendi.

Acele kamulaştırma kararına itiraz eden Vahdet Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rize ziyaretin de iki dosya verdiğini söyleyerek haklı olduğumuzu “Cumhurbaşkanımızda biliyor” ifadelerini kullandı.

Keşif Heyetiyle beraber onlarca Polis’in gelmesine Vahdet Erdoğan ve ailesi büyük tepki gösterirken, oğulları bizim işletmemize girmenize müsaade etmiyoruz. Ancak canımızı alarak içeriye girebilirsiniz, bizler davamızda haklıyız. Bu tesise ailemiz yıllarını verdi bir kalemde kimse silip atamaz.” İfadelerini kullandılar.

GÜNEYSU BELEDİYESİ YEREL MAHKEMELERİ BASKI ALTINDA TUTMAYA ÇALIŞIYOR

Acil kamulaştırma kararının yanlış olduğunu, alınan kararın hemen ardından Danıştay’a dava açtıklarını yapılması planlanan Millet bahçesinin bu alanda uygun olmadığını ifade eden Vahdet Erdoğan: “ Güneysu Belediye başkanı bu alanı acil kamulaştırma yaptırarak bu alanı millet bahçesi yapma kararı verdi. Belediyenin yaptığı bu girişimde bizzat Cumhurbaşkanımız tarafından resmi gazetede ilan edildi. Bu kararı öğrenince bizler hemen Danıştay’a buranın millet bahçesi olmaya uygun olmadığını kararın ise iptal edilmesi için dava açtık. Açılan dava devam ederken Güneysu Belediyesi Rize’deki yerel mahkemeleri baskı altında tutmaya çalışıyor. “dedi.

YAPILAN İŞLER HUKUKA AYKIRIDIR

Yapılan bu uygulamanın yasalara aykırı olduğunu dile getiren Erdoğan: “Hiçbir mülk vatandaşın kendi malına değer biçmeden satışına karar vermeden alıcı kişinin zorla burayı bizden alması Anayasa’ya ve hukuka tamamen aykırıdır. Bu nedenle yapılan bu hukuksuz işi kabul etmiyorum. Aynı şekilde Rize İdare mahkemesine de davalarımızı açtık. Rize idare mahkemesi 9. Ayda firmamızın millet bahçesine uygun olup olmadığını tespit etmek için keşif kararı verdi. Bu keşifle ilgili mahkeme veznesine de bedelini yatırdık. Rize idare mahkemesinin keşif yapmasını bekliyoruz. Netice olarakda 1. Asliye hukuk mahkemesine de yaşanan bu olayları aynen bildirdim ve belge halinde

ibraz ettim. Bu nedenle hiçbir şekilde yerimizi vermiyoruz. Yapılan bu uygulama yasalara aykırıdır.Mülkiyet herkesin hakkındır.” İfadelerini kullandı.

BU İŞLETMEYLE 20 NUFÜS BAKIYORUZ

Yıllarını verdiği işletme ile 20 nüfüs baktıklarını söyleye işletme sahibi Vahdet Erdoğan: “ 1992 yılında kurulduk, o tarihten bu yana bütün ailemiz buradan ekmek yiyor. O tarihten itibaren bütün ailemi ben bu işletme ile bakıyorum. Devletin bu kadar işssizi varken ailemizde hiçbirimiz işsizlik listesine dahi yazılı değildir. Ama buradaki yerimiz haksız ve hukuksuzca kaldırılırsa ailemizi bakmakta güçlük çekeceğiz ve hepimiz işssiz kalacağız. Bu nedenle sayın Cumhurbaşkanımızın bu olaya acilen el koymasını talep ediyorum.” Şeklinde konuştu.

ONLARCA POLİSLE KEŞİF YAPILMAK İSTENDİ

“Bir sürü polisle buraya geliyorlar. Bizleri etki altında tutmaya çalışıyorlar. Devletin gücünü kullanarak bizleri etkilemek istiyorlar. Burada adaletsizlik o kadar anormal ki belediyenin avukatı taraf olarak adliye ile işbirliği içerisinde çalışıyor.”

RİZE ADLİYESİNİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI OLARAK KULLANMAYA KALKIYORLAR

“Şuanda Rize adliyesini Ak Parti Rize il ve ilçe başkanlığı olarak kullanmaya kalkıyorlar. Bu adalete aykırı bir şey. Böyle adalet olmaz. Ak Partiliyim diyorlarsa ben sonuna kadar Ak Partiliyim, ama ben Akp’li değilim. Bugün iş başında olanlar AKP’li. Devletin her türlü imkânlarını ellerine geçirip çarçur ediyorlar, her türlü yolsuzluğu ediyorlar, bir de kalkıp Ak Partili oluyorlar. Bunların hiçbiri Ak Partili değil, karayı ak diye millete yutturmaya kalkıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım bunları duysun. Etrafını saranların hepsi düşmanıdır.”

Heyetin ayrılmasının ardından basın açıklaması yapan Vahdet Erdoğan şu ifadelere yer verdi.

Saygı değer Türk milleti ve saygı değer Türk milletinin Cumhurbaşkanı, ülkemizin en büyük sıkıntılarının var olduğu aşikârdır. Ancak bu sıkıntıların bertaraf edilebilmesi için birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemde şahsınıza yardımcı olabilmek bütün Türk milletinin görevi olduğu gibi benim şahsımın da bu birlikteliğe bütün gücümle katılmam gerektiği bilincindeyim. Görevimi yerine getirebilmem için şahsınızı ve Türk milletinin bilgilendirme görevimi yerine getiriyorum.

1. Ülkemizi bölüp parçalama gayesiyle iş başında bulunan fetö terör örgütü bütün gücü ile faaliyetini sürdürmektedir.

2. Fetö terör örgütü Güneysu belediyesini yıllar önce ele geçirdiği gibi Rize milletvekili Sayın Muhammet Avcı’yı da ele geçirmiştir.

Delil 14.08.2020 tarihinde Güneysu ilçemizi ziyaretinizde bizzat şahsınızın talebi üzerine Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle Rize Şehir merkezine giderken şahsıma ait binanın önünde otobüsü

durdurdunuz. Şahsınızın talebi üzerine size elden 2 adet dosya teslim etmiş olduğum dosyaların akibeti hakkında Rize Milletvekilimiz Muhammet Avcı’yı defalarca telefonla arayıp bilgi almak talebinde bulundum ancak 02.10.2020 tarihinde Rize Milletvekili Muhammet Avcı’nın danışmanı Soman beyefendiden aldığım cevap ise boşuna arayıp durma Sayın vekil seninle görüşmeyi kabul etmiyor.

3. Rize milletvekili Muhammet Avcı beyefendi aynen Ahmet Davutoğlu beyefendi Sayın Ali Babacan beyefendi gibi bizzat Sayın Cumhurbaşkanının şahsının aleyhine faaliyet yürütmektedir.

4. Ben Vahdet Erdoğan olarak yerli ve milli bir vatandaş olarak ülkemin Sayın Cumhurbaşkanının şahsını korumaya kararlı olduğumu bilmenizi isterim.

5. Aynen Ermenilerin dağlık Karabağ’a saldırdıkları gibi Güneysu Belediyesinin yöneticileri ve Sayın Rize Milletvekili Muhammet Avcı ve yandaşları Vahdet Erdoğan’ı yıllar boyu Güneysu fetö terör örgütü yöneticilerine boyun eğip himmet parası adına kendilerine yardım yapmadı Fetö ya kurban parası yollamadı Fetöcülerin yayını olan Zaman gazetesine abone olup yardım yapmadı. Güneysu Fetö yöneticilerinin başını çeken eski belediye meclis üyesi Fetöcü Ali Karslı, eski belediye başkanı Ahmet Minder tarafından belediye gücünü ve eski başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bugün ülkenin başında olan Cumhurbaşkanımızı arkalarına alıp baskı altında tutmaları karşısında Vahdet Erdoğan hiçbir şekilde boyun eğmemiş ve teslim almamıştır. Vahdet Erdoğan’ı etkisiz hale getirme adına Güneysu ilçemize ve Güneysu halkına zulüm ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım, bütün bu olayların özetinin 14.08.2020 tarihinde ilçemizi ziyaretiniz sırasında dosya halinde bizzat elden şahsa teslim etmiş bulunmaktayım. Şahıssınıza teslim ettiğim belgelerin incelenip sorgulanmasını talep ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanım basında şahsının konuşmalarını dikkatle dinliyorum.

Sayın Donald Trump ve Vladimir Putin, Emanuel Macron Azerbaycan’a ve Ermenistan’a ateşkes talimatı vermelerine karşı sayın cumhurbaşkanım ateşkes Azerbaycan toprağını Ermenilerin terk edilmesini beyan ettikleri gibi bende Vahdet Erdoğan olarak firma ve şahsıma saldırmış bulunmakta olanların aynen Azerbeycan halkı gibi firmamı ve şahsımı hukuki zeminde korumaya kararlı olduğumu bilgilerinize arz ederim.

Sahada ve masada Azerbeycan halkının yanında olduğunuz gibi firmamın ve şahsımın haklı davamda sahada ve masada desteğinizi talep ediyorum.

Doğancan İlek

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık