Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

ÇAYKUR Bölgenin Ana Üssü, Gözümüzün Nurudur !..

  Bu ilin iki Göz nuru vardır, Biri Çay kur diğeri Üniversitedir.HİÇ KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR, ŞAHISLAR ÜZERİNDEN BU İKİ KURUMUN MARKA DEĞERİNİ DÜŞÜRMEK  Olur ki yanlış uygulamalar veya yanlış politikalar olabilir lütfen ama lütfen bu iki markayı zedeleyici konuşmalardan hal ve davranışlardan sakınalım,sakınınız.

ÇAYKUR Bölgenin Ana Üssü, Gözümüzün Nurudur !..
Kara Yolları       Gn.Müd.
Orman               Gn.Müd.
MTA                   Gn.Müd.
MERKEZ Bank. Gn.Müd. İle CAY KUR Genel Müdürünün, makam, mevki bakımından hiçbir farkı olmadığının bilincindeysek,Kızılay'veya Çankaya'da ki muhtarlar derneği veya muhtarlar federasyon başkanlarına  ve üyelerine bu makamda olanlar yani Gn. Müdürler  randevu verirler mi?Görüşürler mi ?lütfen bir em pati kurar mısınız. 
                Evet Ak Parti iktidarı boyunca bu il tek bir insanın Gn. Müdürlünde birleşti.Bu il böyle bir birleşmede görmemiştir.Fakat bu birleşmeyi görmeyenler veya görmek istemeyenlerin durumunu ilerde göreceğiz.Bu böyle biline.
                Gecen hafta Muhtarlar Konfederasyon başkan ve üyeleri bazı istek ve sıkıntılarını Gn müdüre iletmek için makam odasında ziyarette bulundular.Konu başlıklı Sıkıntıları ,Alim evlerinin Elektrik borcu,Yüklemedeki  palet arızaları,Alim Evlerinin bakımı ve kırası.
                 Sayın Muhtarlar, ,,,,Malumuz dur ki: Cay alim evleri halkındır yani müstahsilin dır.Bu konuyu pahane ederek Bu ilin insani, çekirdek den yetişmiş eyli ve bilgi insan Gn müdüre karşı hakaret varı bir nevi emri vaki yapmamalı idiniz.Bu isteklerinizi arastirdigimda geçmişte Muhtarlar dernek Başkanı ve Muhtarlar Federasyonu Başkan ligi yapmış olan deneyimli insan Mustafa ERBAŞ'a sordugumda, bizzat Dönemin Gn Müdürleri Ekrem YÜCE ve İmdat SÜTLÜ OĞLU ile görüştüğünü her iki Gn. müdür sadece yardımda bulunabileceklerini maddi destek veremeyeceklerini,alet gereçlerin tamir ve bakımlar inin da zaten Fab. Müdürlüklerince giderildiklerini belirtildiğini söylemişlerdi dedi..Yani iki genel müd.le bu konu görüşülmüş ve çözüm bulunamamışken şimdi neden, niçin konuyu bazı bölge muhtarları tarafından  gündeme taşınıyor. ?
                  Sivil toplum kuruluşlarının en büyük temsilcileri olan Muhtarlarımızın bazıları ,ilimizde  Devletimizin en büyük kurum Müd.ne karşı yapmış oldukları bu hakaret varı diyalog ilimizde üzüntüye sebep olmuştur.Federasyon Başkanı bu olayin icinde istemeden kendini bulmus oldugunu duşunuyorum.Maş alacı sözünün eri ,doğrudan şaşmayan temiz bir muhtarımız dır.Kendi iç dünyasında emininki  Gn müd. yapılan bu diyalog'u tasvip etmemiş belkide bu olay, inisiyatif dişin da gerçekleşmiştir.Diger Konfederasyon üyesi  olan Muhtarlar la görüştüğümde  Küçükçahir köyü Muh. Recep Ali CİL bu tartışmada Ankara'da olduğunu ve Gn müdüre karşı yapılan hakareti kabul  etmediğini şiddetle karşı olduğunu   belirtmiştir.Yine ayni şekilde Fındıklı temsilcisi ,Muhtarlar  Federasyon Muhasip üyesi Şadi BAYRAM, Gn. müd. Makamın da yapılan hakareti tasvip etmemin mümkün ol madiğini belirtmiştir. Kısaca,Makamda hakaret edenlerin derdinin ne olduğunu çok iyi biliyorum.Dertleri  sorun çözmek mi idi, yoksa bağcıyı dövmek mi?Konu belli  ,dertleri baska başkada  gözümün nuru Çay kur markasi zedelenir zarar görür endişesinde olduğumdan ,her şeyi yazamıyorum.  ...... Birileride bıraksın artık Çay kurumunu ,balık tutsun rafting yapsın veya hentbol oynasın......Bizzat isim veririm biline.
                   Çay alim evlerinde Eğer gerekten bir sıkıntı varsa,bunun en doğru yolunun  diyalog yoluyla olduğudur,ve bu sorun köy ihtiyar heyetleri nezdinde  müstahsil  ile çözümlenecek sorundur  Çay kur müstahsilin  mali olan çay alim evlerini bünyesine zaten katamaz,şayet ileride özellesme kapsamina alinirsa bu kuruma , mustahsilin mali olan  çay alim evlerini vermeyi muhtarlar  kabul edecekmi?.Elektrik paralarini  CAY KUR  nasıl verecek kıstası ne olacak.Çay alim evlerinin ve palet bakımlarının tamirini fab.lar zaten yapıyor, sıkıntı sadece elektrik parası ise ,bu konuyu  çay yükleme ihalesi yapılırken bir kalem konularak yüklenici firmadan alınabilir. Bağırarak hakaret etmeden  nezaketi elden bırakmadan bu sıkıntı zaten halledilir.
                  Şunu da belirteyim.......
        Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarları külliyede ağırlamasının nedeninin bilmeyenlere anımsatmak isterim.Amaç sözde değil özde demokrasiyi  Anadolu'nun ilk temsilcilerinden (yani muhtarlardan)başlatarak bütün yurt safına yaymak olduğundandır.Bunun bilincinde olunmalidir .Ben muhtarım tabancam var makamlarda  koltukta oturanlar  benim hizmetkarimdir,ben ne desem o olur düşüncesi demokrasi kültüründe olmayıp 1300 yıllarındaki Avrupa nin derebeylikleri zamaninda olurdu, o devir kapanıvermiştiir biline.
                  Bu ilin iki Göz nuru vardır, Biri Çay kur diğeri Üniversitedir.HİÇ KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR, ŞAHISLAR ÜZERİNDEN BU İKİ KURUMUN MARKA DEĞERİNİ DÜŞÜRMEK  Olur ki yanlış uygulamalar veya yanlış politikalar olabilir lütfen ama lütfen bu iki markayı zedeleyici konuşmalardan hal ve davranışlardan sakınalım,sakınınız.
SEVGİLERİMLE.Bayram Arif TURAN.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 1 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık