Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Başkan Kasap Rizeliye Sözünü Tutuyor !

Rize Belediye Başkanı Prof.Dr Sn Reşat Kasap'ı makamında ziyaret ederek,başta Rize'nin Sosyo Ekonomik yapısını değiştirecek, bitmiş ve bitme aşamasında olan ( Doğu Park,Isırlık kent Ormanı mesire alanı,Rize meydan projesi katlı oto park projesi,kadın sosyal yaşam merkezi,Batı park,Sahil düzenlemesi) ile,geniş kapsamlı,Sosyal,Hizmet,Kültürel,Sportif, semt futbol sahaları, Gençlik ,kadın ve Çocuk projelerini kapsayan yüzlerce bitmiş ve bitme aşamasında olan projeleri konuştuk.

Başkan Kasap  Rizeliye Sözünü Tutuyor !

BATI PARK İLE YENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALANI DOĞUYOR

Başkan Kasap: Şehrimiz güzelleşirken halkımız için de sosyal yaşam alanı oluşturuyoruz. Batı Park’ta Sahil yolu tünel içine alınarak trafik akışı alttan sağlanacak ve tünel üzerinde sosyal yaşam alanları inşa edilecektir. Böylelikle üniversitemizin sahille bağlantısı sağlanmış olacaktır. Üniversite ile birlikte yaptığımız projemiz kapsamında deniz doldurularak büyük bir alan elde edilecek, ilimize farklı illerden gelen öğrencilerimiz için şehrimizi daha tercih edilebilir kılacak. Halkımızın da kullanımına açık olarak aileleriyle birlikte vakit geçirmek için yeni bir yaşam alanı olacaktır.

Batı Park İçerisinde yürüyüş parkurları, çay bahçeleri açık hava gösteri alanları, konser mekanları, spor kompleksleri, dinlenme ve sohbet alanları yer alacak ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi cazibe merkezi haline gelecektir. Proje kapsamında 1 amfi tiyatro, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, mescit, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, halı sahalar, tenis kortları gibi çok sayıda mekân yapılacak.

Batı park projesinin yapılması için 2017 Ocak ayında; Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Ulaştırma Bakanlığı Altyapı yatırımları genel müdürü Erol Çıtak ile birlikte protokol imzalanarak projenin uygulamaya geçiş süreci başlamıştır. Ayıca dolgu alanının tahsisi yapılmış olup bu alanın doldurulması için Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı ihaleye çıkmış ve ihale edilmiştir. Şuan yaklaşık olarak 134 dönüm araziyi kapsayan dolgu projesinde yüzde 45’lik kısım tamamlanmıştır. Sahil dolgusunun Eylül ayı itibari ile tamamlanması planlanmaktadır. Dolgu çalışmalarının tamamlanmasından sonra 1. etap bitmiş olacaktır. Projenin 2. etabını peyzaj çalışmaları oluşturacaktır. Proje kapsamında 1 amfi tiyatro, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, mescit, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, halı sahalar, tenis kortları gibi çok sayıda mekân yapılacak.

YAPIMI TAMAMLANAN RİZE BELEDİYESİ DOĞU PARK PROJESİ HİZMETE AÇILDI

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın 2014 yılı yerel seçimlerinde ‘Hizmet Belediyeciliği’ konu başlığı altındaki projeleri arasında yer alan Doğu Park projesi, yapım aşamasının ardından halkın kullanımına açıldı.

 Hamidiye mahallesi ( eski Gündoğdu )sahil kısmında yapımı tamamlanan Doğu Park’ta oturma alanları, yürüyüş, koşu, bisiklet yolları, şehirlerarası yolculuk yapanların rahatlıkla kullanabileceği banyo, mescit, lavabolar, üstü kapalı çocuk oyun parkı bulunuyor.

Doğu Park projesi  4 Ekim tarihinde Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Sadettin Türüt, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılmasıyla açılmıştı.

Kasap: Doğu park projesinin 2,5 Milyon TL’ye mahal olduğunu ve toplamda 11 bin metrekare üzerinde yapılan bir çalışma olduğunu belirterek ‘’Ak Parti Belediyeciliği özellikle son 4yıl içerisinde ortaya koymuş olduğu gelişmeler, sosyal, kültürel ve doğayı ön plana çıkaran projelerle ağırlık kazanmaktadır. Bizde bu çerçevede yaptığımız bütün çalışmalarda bu yaklaşımı dikkate aldık. Özellikle Rize’de biliyorsunuz çaydan sonra turizmin ön plana çıktığı bir bakış açısı artık son 10-15 yılda yüksek sesle seslendirilmiş oldu. Bizde Rize Belediyesi olarak, yapmış olduğumuz bütün çalışmaların arkasında, turizme yönelik olarak katkıları da dikkate alarak yapmanın gayreti içerisinde olduk. Doğupark Projesi 2,5 Milyon TL’ye mahal oldu. Yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alan, içerisinde çocuk oyun parkı, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, piknik alanları, yeşil alanlar, ahşap kamelyalar, kent mobilyaları, büyük boy satranç alanı, spor kompleksi, tarihteki 16 Türk devleti bayrağının sergilendiği anıt, amfi tiyatro merkezi, büfe, mescit, tuvalet ve duş binalarının bulunduğu bir alan, engelli insanlara da uyumu bir şekilde gerçekleştirildi. Proje olarak bu çalışmaya başladığımız zaman çok daha geniş bakış açısı ortaya koymuştuk, ancak malum bütçemiz çevresinde projemizi güncelleştirerek bu noktada projemizi güncelleştirerek bu noktada projemizi sunma noktasında olduk.’’

Başkan kasap, Diğer Projeler hakkında’da önemli Bilgiler Verdi

Kasap. Biz Rize Belediyesi ve paydaşlarımız olarak üniversitemizle, bakanlık yetkilileriyle ve ilgili müdürlüklerimizle olsun, birçok projeyi birlikte yürütüyoruz. Onlardan birisi Batıpark; Şu anda dolgu çalışmaları devam etmekte. Isırlık Parkı ve diğer çalışmalarda yine bu çerçeve altında halkımıza sunmak istediğimiz projelerimizden bazılarıdır. Özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak olan bir çalışma olarak, 17 semt sahası ve 1 halı saha olmak üzere, son 1 buçuk yılda hizmete sunduğumuz diğer projelerdir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğleneceği ve zaman geçireceği alanları ön plana çıkarttık. 30 civarında çocuk ve dinlenme parkını yeniden yaptık ve var olan parkımızı yeniden güncelleştirdik. Bu tür projelerimiz inşallah önümüzdeki 6 ay içerisinde devam ederek tamamlanacaktır. Rize Belediyesi Başkanlığı’na geldikten sonra uzun yıllar kurumsal yapıyı ve kurumsal kimliği ön plana çıkaran çalışmalar gerçekleştirdik. Rize Belediyesi’nde ne yaptınız derseniz en önemli olarak kurumsal anlamda tıkır tıkır işleyen bir kurum ortaya çıkarttık. Bununda zaten sonuçlarını en son yapmış olduğumuz anket çalışmasında, kurumumuza gelen vatandaşlarımızın yüzde 95’inin kurumsal işleyişten ve faaliyetlerden memnuniyetini ifade ettiklerinden anlıyoruz. İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde ortaya çıkmış olan diğer projelerimizde tamamlayacağız. Şehrimizin daha yaşanabilir hale gelmesi için, özellikle trafik yönünden 750 araçlık otoparkımızı sahil parkında geçen hafta açmştık Hedeflediğimiz meydan projemizde de ise, 600 araçlık otoparkıyla birlikte Rize’mizde otopark sorununu ortadan kaldıracağız.’’

‘’SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN HEDEFLERİNDEN YÜRÜYORUZ’’

Başkan Kasap konuşmada bu tür çalışmaların tesadüf yönüyle olmadığını, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda olduğunu ifade etti.  Doğupark’n Rize şehrine hayırlı olma dileklerini belirten Kasap, ‘’Bu parkımızın, tabi ki bütün bu anlamda; yeşillik, park bahçe çalışmaları tesadüfü bir ürünün peş peşe, art arda oluşması şeklinde değildir. Bunu nereden anlıyoruz; özellikle son bir yıl içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu hedefler açısından anlıyoruz. Özellikle millet parkı olarak adlandırdığı projeleri, büyük projeler arasında koymasından anlıyoruz. Bizde demek ki yaklaşık 4 yıl önce doğru bir tercih yaparak şehrimizin boş bulduğumuz noktalarına uygun şekilde parklarla donattık.

 “MEYDAN PROJESİNDE SONA DOĞRU”

Rize trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Rize meydan projesi ve katlı otopark hakkında bilgi veren Başkan Kasap:  “Rizemize büyük bir meydan ve altına otopark inşa ettiğimiz, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı projemiz sona doğru yaklaşıyor. Meydanımızı ve otoparkımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için artık geri sayıma başlıyoruz” dedi.

              ISIRLIK KENT ORMANI VE MESİRE  ALANI

Başkan Kasap: Rizeli Vatandaşların , dağlara, bulutlara, yeşile ve denize tutkun insanların vazgeçemeyecekleri, birbirinden güzel manzarasıyla büyüleyici bir ortamda hizmet vereceğini belirterek, ailecek piknik yapabilecekleri ve taze çayını yudumlayarak huzur dolu dakikalar geçirebilecekleri bir alana yakında kavuşacaklarını ifade etti.

İlk etabı biten Isırlık Kent ormanı ve mesire alanı Tamamlandığında gidenin anlatıp da bitiremeyeceği, henüz gitmemiş olanların ise ‘bir gün mutlaka’ görmek isteyecekleri  bu eşsiz doğa alanı Isırlık, yeni yüzüyle vatandaşlarla yerli ve yabancı turistlere hizmet vereceğini belirterek çalışmalara aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

HERKESİN NE YAPTIĞINI BİLDİĞİ BİR BELEDİYE OLUŞTURUYORUZ

Başkan Kasap: göreve geldikleri günden beri  özverili bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyleyerek,çalışmalarımızı küçük büyük ayrımı yapmadan Rize’mizi n hak ettiği yere gelmesi için, projelerimizi çeşitli  bölümlere ayırarak bir çoğunu bitirdiklerini söyledi.

Sosyal Belediyeciğinin  en güzel örneklerini  son üç yılda vatandaşların hizmetine sunduklarını  söyleyen Başkan kasap, yapmış oldukları projeleri ,Sosyal projeler,Kültür projeleri,kadın ve çocuk projeleri,Gençlik projeleri ve hizmet belediyeciği  adı altında sınıflandırılarak halkın beğenisine sunulan  çalışmalardan örnekler verdi.

Göreve geldiğimiz günden itibaren  Vatandaşlarımızla şeffaf bir ilişki içinde olduklarını söyleyen Başkan Kasap ,bürokratik engelleri kaldırarak her mahallede kahvaltılı buluşma olsun  yada başka Sosyal ve Kültürel etkinliklerle bir araya geldiklerini  ifade etti.

Rize’nin bir çok mahallesini kapsayan  Son anket çalışmasına’da değinen  Başkan Kasap,Vatandaşlarımızın  Yüze seksenine yakın bir çoğunluğun çalışmalarımızdan ve yaptığımız hizmetlerden  memnun kaldığını  söyleyerek , Vatandaşlarımızın  teveccühü kendileri daima pozitif yünde  kamçıladığı söyledi.

Yerel seçimlere  az bir süre kaldığını hatırlatan Prof Dr.Reşat Kasap, seçim gününe kadar öz verili bir şekilde devam eden projelerin çalışmalarının  hızlı bir şekilde devam edeceğini  hatırlatarak,Rize Belediye Başkan adayını  Türkiye Cumhuriyeti  Devlet Başkanı Recep  Tayyıp Erdoğan’ın göstereceği kişinin  olacağını sözlerine ekledi .

Haber:Osman KÖSEOĞLU

 

Beğendim 2 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık