Sırbistan Türkleri Derneği Çocuklara Kuranı Kerim Hediye etti google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
18 Aralık 2020 - Cuma 21:44 Bu haber 1494 kez okundu
 
Sırbistan Türkleri Derneği Çocuklara Kuranı Kerim Hediye etti
Sırbistan Türkleri Dernek Başkanı Alija Şahoviç ve beraberindeki Heyet 15 Temmuz okulunu okul öncesi geleceğimizin teminatı olan öğrencilerine, Kuranı Kerim hediye ettiler
KÜLTÜR SANAT Haberi
Sırbistan Türkleri Derneği Çocuklara Kuranı Kerim Hediye etti

Sırbistan Türkleri Derneği Başkanı Alija Şahoviç ve beraberindeki Heyet 15 Temmuz Okulu’nu ziyaret etti.
Sırbistan Türkleri Dernek Başkanı Alija Şahoviç ve beraberindeki Heyet 15 Temmuz okul öncesi geleceğimizin teminatı olan öğrencilerine, Kuranı Kerim hediye ettiler..


 15 Temmuz” Okul öncesi kurumu adına,  Öğretmen Fahira Pučiç ‘’Çocuklarımıza dağıttıkları Kur’an-ı Kerim’ler için Sırbistan Türkleri Derneğine teşekkür ediyorum. “dedi.
Ziyaret hakkında Editörümüz Hakan Dikmen’e Açıklamalarda bulunan Sırbistan Türkleri Derneği Başkanı Alija Şahoviç

‘’Bugün Sırbistan Türkleri Derneği üyeleri ile beraber çok güzel bir yerdeyiz. Bugün Syenica’dayız, ya da Türkçe karşılığı Seniçe şehrindeyiz. Burası Syenica’da Osmanlı döneminden kalan Sultan Valide Camii ve ona bağlı 15 Temmuz Kur’an Okulu. Bugün burada olmamız sebebi, Sultan Valide Camiye ve 15 Temmuz Kur’an Okuluna yaptığımız bağış. Bu bağış aslında, en anlamlı bağış. Geleceğimizin teminatı, çocuklarımız için Kuranı Kerimleri hediye ettik. Ve bu hediye en kıymetli ve en güzel hediyelerdendir, Allah’ın sözü, Kur’an-i Kerim.

Bugün aynı zamanda camiyi, okulu gezdik aynı zamanda Kur’an okuluna giden çocuklarımızla da tanıştık. Burada olmaktan derneğim ve kendim adına büyük bir onur duydum’ ’dedi Ayrıca konuşmasında böyle güzel hizmetlerin devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sırbistan, Türkleri, Derneği, Çocuklara, Kuranı, Kerim, Hediye, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı