Sırbistan Sancak Camiinde Kur'an ve bayrak sevinci
Rize
Haber
09 Mayıs 2021 - Pazar 12:45
 
Sırbistan Sancak Camiinde Kur'an ve bayrak sevinci
Novi Pazar şehrine yakın Bijele Vode köyünde yaşayan Müslüman Türklere Sancak Camii bin ay'dan hayırlı olan kadir gecesinde ibadetler ve dualar edildi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Sırbistan Sancak Camiinde Kur'an ve bayrak sevinci


Hayrat insanı ve yardım vakfı tarafından gönderilen Kur'an-ı Kerim ,Ay Yıldızlı Albayrak ve ilmihal kitaplarını  Sırbistan Türk Derneği başkanı mücahit  Alija Şahovic ve Sancak Camii imamı  Ziyad ef. Ademovic tarafından  Kuran Kursu öğrencilerine dağıtımı yapıldı.


Novi Pazar Bijele Vode köyü Sancak  Camiide 50 kuran kursu talebesinin kuran okuduğunu bildiren, cami din görevlisi Ziyad ef. Ademovic; "Başkanımız Alija Sahovice ve Hayrat insanı yardım vakfı başkanı ve yöneticılerine çok teşekkür ediyorum cemaatimize ve öğrencilerimize 100 adet Kutsal kitabınızı hediye ettiler" dedi. 


Sırbistan Türk Derneği başkanı Aliya Şahovic'de yaptığı konuşmada," Bu gün mübarek bir gün Kuranı kerimin peygamberimize indiği gün bu ay Kur'an ayı , yardımlaşma, dua etme Allaha ibadet etme. Rahmet ve bereket ayı kandilimiz mübarek olsun. Bu gün için öğrencilerimize Kur'an-ımızı hediye ediyoruz. Türkiyemize ve Hayrat  Yardım vakfımıza çok teşekkür ediyoruz Allah razı olsun onlardan" dedi. Sırbistan Novi Pazar  Bijele  Vode köyünde yaşayan Müslüman aileler bu manası büyük olan Kur'an ve bayrak hediyelerine çok sevindiler dualar ettiler. Türkiye bizim anavatanımız diyerek sevinçlerini dile getirdiler.


DOĞAN TUFAN Tufan Dogan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sırbistan, Sancak, Camiinde, Kur'an, ve, bayrak, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı