Samsun Belediyesindeki Rüşvet Operasyonunda Daire Başkanı ve Rizeli Müteahhit'te Tutuklandı google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
23 Aralık 2020 - Çarşamba 20:15 Bu haber 6326 kez okundu
 
Samsun Belediyesindeki Rüşvet Operasyonunda Daire Başkanı ve Rizeli Müteahhit'te Tutuklandı
Samsun Büyükşehir Belediyesinde yapılan operasyonda Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş ile birlikte Rizeli müteahhit Y. Türüt'ünde Tutuklandığı bildirildi !..
KARADENİZ Haberi
Samsun Belediyesindeki Rüşvet Operasyonunda Daire Başkanı ve Rizeli Müteahhit'te Tutuklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesinde görevli bir bürokratın büyükşehir belediyesinde daire başkanlığı ya da üst kademelerde müdürlük karşılığında 200 bin TL rüşvet istediğine dair elinde ses kaydının olduğunu açıklamasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş’la birlikte bir müteahhidin de tutuklandığı öğrenildi.

Belediyede gözaltına alınıp 22 Aralık Salı günü tutuklanan Karakaş ve Türüt'ü Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesinin 6 ay boyunca teknik takibe aldığı ileri sürüldü.

Rüşvet iddiaları üzerine tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'nin evinde yapılan aramada bulunan yüklü miktarda para ve ziynet eşyasına el konuldu.

Karakaş'a rüşvet verdiği iddia edilen Rizeli bir müteahhitin de tutuklanmasıyla AK Parti Genel Merkezi Samsun BŞB Başkanı Mustafa Demir’i Ankara’ya çağırdı. 

Samsunkenthaber.com.tr

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, Belediyesindeki, Rüşvet, Operasyonunda, Daire, Başkanı, ve, Rizeli, Müteahhit'te, Tutuklandı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı