samsun -sarp Demir Yolunda Heyecanlandıran Haber !.. google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
31 Aralık 2020 - Perşembe 23:11 Bu haber 1346 kez okundu
 
samsun -sarp Demir Yolunda Heyecanlandıran Haber !..
Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak için Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolu’nu gündemimize aldık, çalışıyoruz.” dedi...İşte ayrıntılar ..
KARADENİZ Haberi
samsun -sarp Demir Yolunda Heyecanlandıran Haber !..

 

DEMİRYOLU YATIRIMLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Ordu Olay’ın Samsun-Sarp Demiryolu Hattı ile ilgili sorusu üzerine yaptığı açıklamada, “Demiryolu yatırımlarına verdiğimiz önemden sürekli bahsediyoruz. Orada bir eksiğimiz var. Demiryolunu yük ve yolcu kapasitelerini artırarak vatandaşımızın hizmetine sunmak istiyoruz.

En büyük planlamalar burada yapılıyor. Bu yatırımları Türkiye Lojistik Planı çerçevesinde yapıyoruz. Bunun fizibiliteleri yapılıyor, yolcu-yük analizleri yapılıyor. Bunun sonucuna göre yatırımları sıralaması ve yatırımların şekli şemaili ortaya çıkıyor.” diye konuştu.  

SAMSUN-SARP DEMİRYOLU ŞEKLİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK

Şu anda Ankara-Delice-Samsun hızlı tren projesinin devam ettiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Peşinden Samsun-Ordu projemiz vardı o da bilgimiz dahilinde. Samsun-Sarp Demiryolu şeklinde çalışmaya başladık. İnşallah onu da birlikte çalışacağız. Bunun ilk etabı da Samsun-Ordu demiryolu da olabilir.

Demiryolu yatırımları olması gereken yatırımlar ama hem zaman isteyen hem maliyet açısından büyük yük getiren projeler. Fizibilite çalışmalarına göre zamanı geldiğinde bunları bir bir vatandaşımıza kazandıracağız.” şeklinde konuştu.  Mustafa Kırlak 

Kaynak: Editör:
Etiketler: samsun, -sarp, Demir, Yolunda, Heyecanlandıran, Haber, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı