Saltuk Rize Basınıyla Bir Araya Geldi google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 19:17 Bu haber 1100 kez okundu
 
Saltuk Rize Basınıyla Bir Araya Geldi
CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz,10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla Rize yerel basınıyla il başkanlığında bir araya gelerek, başta çay kanunu olmak üzere, bir çok konu hakkına açıklamalarda bulundu
SİYASET Haberi
Saltuk Rize Basınıyla Bir Araya Geldi

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz 10 Ocak gazeteciler günü dolayısıyla Rize yerel basınıyla il başkanlığında bir araya geldi.

Başkan deniz etkinlikte yaptığı açıklamada çay kanun tasarısının bütün paydaşların bir araya gelip hazırlanması gerektiğini belirtti. Başkan Deniz, “Ben yaptım oldu. Kanunu çıkartalım demek çay kanun tasarısın ı çıkartmak istemiyorum demektir. Eğer bir kanun çıkartılacaksa çayın bütün paydaşlarıyla hazırlanması gerekir. Rizeli figüran değildir. Eğer Rizeli için bir şey yapılacaksa ona Rizeli dâhil edilmelidir” dedi

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, “çay kanun tasarısı için hepimiz bir araya gelmemiz gerekiyor. Bu toplantı gerekirse 10 gün surdun. Ama çayın sorununu temelden çözelim. Çay bir siyasi malzeme değil yaşamsal bir üründür. Bu nedenle kanunu çayın bütün paydaşlarıyla yapılması gerekiyor. Kapalı kapılar ardında hazırlanan çay kanunu ileride büyük sorunlar ortaya çıkartır Yeni bir kanun hazırlanmayacaksa ilk çıkan 3788 sayılı kanun tam uygulanmalıdır..

Başkan Saltuk:Rize'de diğer sorunlarla ilgili  açıklamalar yaptıktan sonra,geçen günlerde tek tünelde ulaşım açılan salarha tünelini ziyaret edeceklerini,2011 yılında yapımına başlanılan, ancak 2 yıldan beri bir çivi çakılmayan Derepazarı-Kendirli transit yolunu incelemek üzere ünümüzdeki günlerde Kendirli Beldesine gideceklerini ifade etti..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saltuk, Rize, Basınıyla, Bir, Araya, Geldi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı