Sağlık Bakanlığı, çay bahçeleri ve aşı hikayeleri ile Rize klipini yayınladı
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 22:03
 
Sağlık Bakanlığı, çay bahçeleri ve aşı hikayeleri ile Rize klipini yayınladı
Türkiye'de ve Rize'de Korona virüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Buna paralel olarak da aşı çalışmaları da yoğun şekilde devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanlığı, çay bahçeleri ve aşı hikayeleri ile Rize klipini yayınladı

 

Nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'de en çok Corona vakası'nın görüldüğü Rize'de bir yandan aşı çalışmaları yapılırken bir yandan da vaka sayılarının aşağıya çekilmesi için sağlık ekipleri yoğun şekilde mücadelesini sürdürüyor .

Geçen hafta günlük vaka sayısı 650 civarında seyrederken bu hafta itibariyle büyük bir düşüş 350 dolaylarında seyrediyor.

Ancak yine de mutasyona uğrayan koronavirüs yaşlısı genci dinlemede insanları etkilemeye devam ediyor. özellikle Rize'de okulların açılması ile bazı okullarda öğrenciler olsun ya da 40- 50 yaş arasındaki vatandaşlarımızda koronavirüs görülmeye  devam ediyor.

Hastanelerde yatan kişilerle ilgili sağlık yetkililerinin bildirdiğine göre, yüzde 90 hiç aşı olmamış, ya da aşılarını eksik yapan kişiler olduğu söyleniyor, ancak tek tük olsa da 2 ya da 3 doz aşı olan kişilerde de koronavirüsü pozitif çıkma olasılığı mevcut olarak yine güncelliğini koruyor.

Bu akşam Sağlık Bakanı Fahrettin koca vaka sayısının en yoğun yaşandığı Rize ile ilgili, müziği ile çay bahçeleri ve aşı hikayeli ile Rize klibi paylaşımı yaptı.

Özellikle sağlık ekiplerinin büyük bir gayret ve çaba sarf ederek Rize'de çay tarlasında olan vatandaşların ayağına giderek, onları aşılamaları ve vatandaşlarımızın da sağlık ekiplerine ve Devletimize teşekkür edip şükranlarını sunmaları klipte yayınlandı.

Ben üç koronavirüs asisi olan bir vatandaşı olarak, lütfen aşı sırası gelen herkes aşısını olsun

bu küresel virüsü hep beraber yenelim

Osman Köseoğlu

aktuel53

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı,, çay, bahçeleri, ve, aşı, hikayeleri, ile, Rize, klipini, yayınladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı