Rizeli Küçük Tuğçe Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ederek,23 Nisan Dolaysıyla Koltukları Devraldı
Rize
Haber
23 Nisan 2021 - Cuma 17:40
 
Rizeli Küçük Tuğçe Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ederek,23 Nisan Dolaysıyla Koltukları Devraldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali İsmail Ustaoğlu, koltuğunu temsili olarak 3'üncü sınıf öğrencisi Rizeli Tuğçe Yakıcı'ya (8) devretti.
KARADENİZ Haberi
Rizeli Küçük Tuğçe Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Ederek,23 Nisan Dolaysıyla Koltukları Devraldı

TRABZON'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali İsmail Ustaoğlu, koltuğunu temsili olarak  3'üncü sınıf öğrencisi rizeli Tuğçe Yakıcı'ya (8) devretti.

Makam aracı ile Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Tuğçe, polis telsiz anonsu ile ekiplere koronavirüs denetimlerinin sıklaştırılması talimatını verdi.Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu temsili olarak 3'üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Yakıcı'ya devretti.

Babası Sait Yakıcı ve doktor annesi Nalan Yakıcı ile valilik makamına gelen küçük kız, kentte bisiklet yollarının çoğaltılmasını ve okul kütüphanelerinde daha fazla kitap olmasını istedi. Valinin makam aracı ve korumaları eşliğinde İl Emniyet Müdürlüğü'ne de giden Tuğçe, Emniyet Müdürü Metin Alper'i ziyaret etti.

Makama oturan Tuğçe, polis telsiz anonsu ile ekiplere koronavirüs denetimlerinin sıklaştırılması talimatını verdi. Küçük kıza şapka hediye eden Alper, birlikte polis selamı verdi. 

 
Ziyaretlerini anlatan Tuğçe Yakıcı, "Hala maskesiz gezen insanlar görüyorum. Sosyal mesafeye uymayan insanlar var, kalabalık yerleri denetleyelim. Büyüyünce vali olmak istiyorum. Vali olursam doktor anneleri çocuklarıyla buluşturmak için elimden geleni yapacağım. Annem çocuk doktoru ve ben de ondan uzak kalıyorum. Sarılamıyoruz, eskisi gibi olmuyor. İnşallah koronavirüsü atlatıp eski halimize döneriz. Bir sürü çocuğun annesi doktor ve onlar da anneleriyle görüşemedikleri için üzülüyorlar. Ben de onlardan biriyim" dedi.

Bilindiği gibi,Rize'nin Ardeşen İlçesinde yaşayan Tuğçe - Sait Yakıcı adlı kız 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle çektikleri video sosyal medyada büyük ilgiyle izlenip ses getirmişti.

İLGİLİ HABERİMİZ

Rizeli Küçük Kızın 18 Mart Videosu Herkesi Duygulandırdı VİDEO

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Küçük, Tuğçe, Trabzon, Valisi, ve, Emniyet, Müdürlüğünü, Ziyaret, Ederek,23, Nisan, Dolaysıyla, Koltukları, Devraldı, , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı