Kasap,Çıkar İlişkilerine Sonunda Patladı! Bunlara Biri Dur Demez se...
Haber
05 Eylül 2021 - Pazar 23:38
 
Kasap,Çıkar İlişkilerine Sonunda Patladı! Bunlara Biri Dur Demez se...
Arkadaş diyor ki "neden şehirde kalmıyorsun da köyde kalıyorsun" utana sıkıla şehirde evimiz yok, ama eş dost akraba çok, ama biz köyde baba ocağının üzerine kalacak ahşaptan bir mekan yaptırdık, orda kalıyoruz dedim. Arkadaş: "5 yıl belediye başkanlığı yaptın, şehirde bir ev alamadın mi" dedi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Kasap,Çıkar İlişkilerine Sonunda Patladı! Bunlara Biri Dur Demez se...

PAZAR GÜNÜ BİTERKEN!!??
Pandemi dolayısıyla biraz zaman aldı Rize'mize gelmek. Gelmişken biraz dinlenelim dedik.

Arkadaş diyor ki "neden şehirde kalmıyorsun da köyde kalıyorsun" utana sıkıla şehirde evimiz yok, ama eş dost akraba çok, ama biz köyde baba ocağının üzerine kalacak ahşaptan bir mekan yaptırdık, orda kalıyoruz dedim.
Arkadaş: "5 yıl belediye başkanlığı yaptın, şehirde bir ev alamadın mi" dedi.

Gerçekten alamadım. Zira ben Belediye Başkanlık maaşı ile geçindim. O da ancak yetti, hatta köydeki eve biraz masraf yapınca 200 bin tl kadar borcum oldu hâlâ onu ödüyorum, Temmuz 2023'de bitecek taksitler inşallah.
Bu benim, Ahret ve Dünya yaşayışımda tercihim, kem nasıl yaşar beni ilgilendirmez.

Fakat 59 yıllık hayatımda makam mevki sahiplerinin önemli kısmı için paralı kişilerin daha çok tercih edildiğini fark ettim (Ancak bu çoğunluğu teşkil eden halk için geçerli değil). Bir yerde bekletilirken, yani bu şehrin önceki Belediye Başkanıyım, bir de 30 yıllık profesörüm demem ve hatta gelen geçen bana selam verip Başkanım/Hocam hoş geldin demelerine rağmen içeri girmem zaman aldı.

Lakin çok paralı bir zat, sadece yanındakiler onun adını söyleyerek listeye bile bakılmadan geçip içeri girerken, ben hala kendimi ispatlamaya çalışıyordum.

 

Bunu niye anlatıyorum?
Sadece bir örnek ancak bizim yani temelde Müslüman olan bir çok insanımız materyalist yani, maddesi, yani dünyacı, yani şekilde Müslüman vb vb noktaya geldik.
Bu tür kişiler, insanlara, insan olduğu için değil, kendisine dünyalık menfaatler sağladığı için ilgilendiği bir noktaya gelmişiz.

Eğer buna birileri dur demez ise hızla uçuruma yaklaştığımızı üzülerek söylemek zorundayım. Eğer bu görüntüyü iyiye yorumlayanlar varsa inanın o sizin iyiliğinizi istemiyor demektir.

Bütün hizmet anlayışını Allah rızasını kazanma üstüne kuran biri olarak bunları gördüğüm halde söylemez isem Allah indinde sorumluluğumu yerine getirmemiş olurum.
Bilgilerinize sunarım.

Selam ve saygılarımla.
REŞAT KASAP

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kasap,Çıkar, İlişkilerine, Sonunda, Patladı!, Bunlara, Biri, Dur, Demez, se...,
Yorumlar
Haber Yazılımı