İmamoğlu'undan Milli Gazeteye 11 milyon 745 bin TL’lik Büyük Kıyak !
Rize
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 03:01
 
İmamoğlu'undan Milli Gazeteye 11 milyon 745 bin TL’lik Büyük Kıyak !
AK Partili İBB yönetimine olmadık iftiralar atan ve ihalelerde ahbap-çavuş ilişkisi olduğunu ileri süren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kayırmacılığa, torpile zirve yaptırdı. İhaleleri şaibeli ve kamuyu zarara uğratır nitelikte olan İmamoğlu, şahsi olarak ticari bağlantıları bulunan kişilere ait şirketlere milyonlarca dolarlık ihaleler verirken, siyasi olarak da seçimde desteğini aldığı yayım organlarını rant pastasından ödüllendirdi.CHP ile paralel bir siyaset yürüten ve İBB seçimlerinde İmamoğlu'nu destekleyen Saadet Partisi yayın organı Milli gazeteye, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimindeki belediye şirketi Kültür A.Ş.’den baskı işleri için tam 11 milyon 745 bin TL.’lik bir ihale aldı
SİYASET Haberi
İmamoğlu'undan Milli Gazeteye 11 milyon 745 bin TL’lik Büyük Kıyak !

Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu’nun ortağı olduğu Özdemir Üç Tekstil, CHP’li belediyelerden, İBB, Kadıköy, Bolu ve İzmir’den toplamda 3 milyon TL’ye yakın ihale alırken, Cumhuriyet Gazetesi İzmir’in CHP’li Belediyesi’nden ihaleyi kaptı. Pastanın büyüğü ise şimdilik Milli Gazete’ye kesildi.

Saadet Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Milli Gazete, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimindeki belediye şirketi Kültür A.Ş.’den baskı işleri için tam 11 milyon 745 bin TL.’lik bir ihale aldı. Aynı zamanda gazete sahibi olan Ömer Yüksel Özek’in hissedar olduğu Yenidevir Matbaacılık, İBB tarafından davet edildi ve milyonlarca liralık iş için, ”Al senin” dendi, el sıkışıldı, sözleşme imzalandı. Milli Gazete sahipleri, daha önce de CHP’li İmamoğlu ziyaret etmiş ve ”Dedem derdi ki makamın yükseldikçe boynun bükülsün” sözünü çerçevelettirip hediye etmişti.

Öte yandan bir başka ilginç gelişme ise Milli Gazete patronunun, İmamoğlu ile çekildiği fotoğraf sonrasında ihaleye davet edilmiş olmasıydı. İmamoğlu, belediye şirketleriyle birlikte girdiği Haydarpaşa-Sirkeci Garı’ndaki bir işletme ihalesiyle ilgili, rakip firma sahibini itibarsızlaştırmak için kara propaganda yürütmüş, dönemin Ulaştırma Bakanı ile ihaleye giren şahsın makamdaki fotoğrafını işaret ederek, ”Bu ihale şaibeli olmuştur, o fotoğraf utanılacak bir şeydir” demişti. Oysa İmamoğlu ihale verdiği birçok firma sahipleriyle samimi pozlar verdiği gibi, aralarındaki bağ da geçmişteki  sıkı dostluklara dayanıyordu. Yani bol miktarda utanılacak fotoğraf arşivine sahipti.

Hatırlanacağı gibi, 31 Mart Yerel seçim sonrası Bursa'da saadet partililere İstanbul'u Ak partiye nasıl kaybettirdiklerini övünerek anlatan Saadet Partisinin hatibi Hasan Damar ve onu alkışlayanlar...
Dün İSMEK toplantısında, İBB genel sekreteri tarafından hakarete uğrayıp aşağılanan Başörtülü bayan çalışanların gözündeki yaşlar sizin eseriniz..

ulushaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmamoğlu'undan, Milli, Gazeteye, 11, milyon, 745, bin, TL’lik, Büyük, Kıyak, !,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı