Demir Kadın Neslican'ın hayatını anlatacak filmin fragmanı yayınlandı
Haber
26 Ağustos 2021 - Perşembe 23:04
 
Demir Kadın Neslican'ın hayatını anlatacak filmin fragmanı yayınlandı
2022 yılında vizyona gireceği açıklanan Demir Kadın Neslican filminin teaser görüntüleri dikkat çekti. Peki, Demir Kadın Neslican filmi ne zaman vizyona girecek? İşte filmden ilk görüntüler ve filme konu olan Demir Kadın Neslican Tay'ın hikayesi...
KÜLTÜR SANAT Haberi
Demir Kadın Neslican'ın hayatını anlatacak filmin fragmanı yayınlandı


Kansere karşı verdiği mücadelesiyle kalplerde yer edinen, acı kaybıyla Türkiye'yi yasa boğan Neslican Tay'ın yaşam öyküsünü konu alan 'Demir Kadın Neslican' filminin vizyon tarihi belli oldu. Neslican'ın ailesinin onayı ve desteğiyle hayata geçirilen 'Demir Kadın Neslican' filmi 7 Ocak 2022'de vizyona girecek.

FİLMİN KONUSU

Demir Kadın Neslican, kanser tedavisi gördüğü sırada yaşama tutunma mücadelesiyle insanlara umut olan Neslican Tay'ın hayat hikayesini konu ediyor. Kanser teşhisi konmasıyla başlayan zorlu tedavi süresinin aktarıldığı filmde, Neslican'ın bu süreçte yaşadıkları, yaşama tutunma mücadelesi gözler önüne seriliyor.

NESLİCAN TAY KİMDİR?

1998 tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okumak isteyen Neslican, puanı iyi olmasına rağmen hedefindeki okulu kazanabilmek için tekrar üniversiteye hazırlandı. Araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican, hayatını kaybetmeden önce Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyordu.

Neslican, son 1 yılını Rize ile İstanbul arasında gidip gelerek eğitimi ve tedavisi ile geçirdi. Kanserle mücadelesi sırasında hastalara verdiği moral ve destek ile tanınan Neslican, sağlık durumu kötüleşince 15 Eylül 2019'da İstanbul'daki özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Tay, 2019 eylül ayında doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Neslican Tay, binlerce kişinin katılımı ile Rize'de toprağa verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demir, Kadın, Neslican'ın, hayatını, anlatacak, filmin, fragmanı, yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı