ÇÖZÜM’DE ORGANİK TARIM HAFTASI KUTLAND
Haber
27 Ekim 2021 - Çarşamba 20:03
 
ÇÖZÜM’DE ORGANİK TARIM HAFTASI KUTLAND
RİZE-Merkez Muradiye’de bulunan Çözüm Kolejinde Organik Tarım Haftası kutlaması yapıldı.
RİZE HABERLERİ Haberi
ÇÖZÜM’DE ORGANİK TARIM HAFTASI KUTLAND

 

Çözüm Kolejinde Organik Tarım Haftası kapsamında Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Özlem KORKMAZ tarafından öğrencilere yönelik "Organik Tarım Nedir? Tarım Uygulamaları Nelerdir?" başlıklı seminer verildi.

Çözüm'ün gündeminde Organik Tarım Var. Toprağı işleyen, toprakta hayat bulan, doğa ile mutlu olan ve tevekkülü yaşam kültürü haline getiren nesiller yetiştirme amacımız ve “Bahçede Ders İşleyen Okul” mottomuzla 21-25 Ekim tarihlerini Organik Tarım Haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ormansız Yurt Vatan değildir sloganıyla yapılan açıklamada’’ Okulumuzun en minikleri tarım için ayrılmış alanda, karalahana, marul, nane, havuç, dereotu, soğan, maydanoz, tohumları ekerek; kokusuyla okulumuzu renklendirecek limon fidanı dikimleri gerçekleştirdiler.

“Kuşlar merhamet yuvalarında üşümeyecek" sözünün ışığında öğrencilerimiz, kuşlar için ağaçlara yuvalarla yemler astılar. Birbirinden güzel müzik resitallerinin gerçekleştiği programımızda, öğrencilerimizin kaleme aldığı organik meyve görselleri de göz doldurdu. Okul bahçemizde kurulan “Çözüm Organik Manavı" satışından elde edilen gelirler LÖSEV'e bağışlandı. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz’ denildi.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÖZÜM’DE, ORGANİK, TARIM, HAFTASI, KUTLAND,
Yorumlar
Haber Yazılımı