ÇAY ÇÖPÜ ENERJİYE DÖNECEK
Haber
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 07:52
 
ÇAY ÇÖPÜ ENERJİYE DÖNECEK
Rize Belediyesi bünyesine kazandırılan Çay Çöpünden Mangal Kömürü ve Enerji Üretim Tesisinin ana makineleri Ankara'dan Rize'ye ulaştı.
EKONOMİ Haberi
ÇAY ÇÖPÜ ENERJİYE DÖNECEK

 

Rize Belediyesi tarafından Kalkandere Organize Sanayi bölgesinde yapımına başlanan tesisin kaba inşaatının çoğunluğu tamamlanarak içerisinde kurulacak olan makinelerin montajlama aşamasına gelindi. Rize Beleidye Başkanı Rahmi Metin Çay Çöpünden Elektrik ve Kangal kömürü üretecek tesis alanında yaptığı açıklamada ’Kaba inşaatın çoğunluğu tamamlandı. Makinelerimizde geldi, yakında montajına başlayacağız. Büyük bir kısmı tamamlanan tesis işler hale geldiğinde şehrimizde istihdama ve ekonomiye katkı sağlayacak.

Bugün Kalkandere Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilen tesiste incelemelerde bulunduk. Teknik ekiplerden bilgi alarak tesis içerisini gezdik. Önümüzdeki hafta itibariyle makinelerin montajına başlanacak olan tesiste kalan işlerin tamamlanmasıyla birlikte üretime geçilerek Çay çöpünün işlenmesiyle birlikte yüksek kaloriye sahip mangal kömürü imalatı yapılacak ve ayrıca gazifikasyon sistemi sayesinde enerji üretilebilecek’dedi.

İsmet Kösoğu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAY, ÇÖPÜ, ENERJİYE, DÖNECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı