Başkan Erdoğan ,Yavuz Bahadıroğlu'nu Son Yolculuğuna Uğurlandı google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
22 Ocak 2021 - Cuma 19:24 Bu haber 974 kez okundu
 
Başkan Erdoğan ,Yavuz Bahadıroğlu'nu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Dün gece 76 yaşında vefat eden Rizeli ünlü tarihçi yazar, gazeteci ve radyo programcısı, Yavuz Bahadıroğlu ( Niyazi Birinci) son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:"Gerçekten bir tarihçi, bir fikir, bir düşünce insanı olarak hakikaten Yavuz Bahadıroğlu kalemiyle bu işin fenaisiydi. Hiçbir zaman da kaleminden sapma olmadı" dedi
GÜNDEM Haberi
Başkan Erdoğan ,Yavuz Bahadıroğlu'nu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ünlü Rizeli tarihçi yazar, gazeteci ve radyo programcısı Yavuz Bahadıroğlu  76 yaşında dün akşam hayatını kaybetti. Bahadıroğlu, 20 Ocak'ta ameliyat olmuştu.. 

Yavuz Bahadıroğlu’nun dün akşam ölümünü oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Birinci paylaşımında, “Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu),Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun..

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada:ildiğimiz Niyazi Birinci değerli kardeşim, büyüğüm Allah kendilerine rahmet eylesin. Gerçekten bir tarihçi, bir fikir, bir düşünce insanı olarak hakikaten Yavuz Bahadıroğlu kalemiyle bu işin fenaisiydi. Hiçbir zaman da kaleminden sapma olmadı. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bizim de geleceğimiz ve gideceğimiz yer yine burası. Ben ailesine ve tüm dava arkadaşlarına sabırlar diliyorum. "

YAVUZ BAHADIROĞLU KİMDİR?

Yavuz Bahadıroğlu, 1945 senesinde Rize'de dünyaya geldi. Gazeteciliğe 1971 senesinde İstanbul'da başladı. Yeni Asya-Yeni Nesil gazetesinde muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Ayrıca gazete, dergi ve şirket yöneticiliği de yapan Bahadıroğlu, gazetecilik yaparken çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, hikaye yayınladı. Asıl çıkışını ilk romanı "Sunguroğlu" ile yaptı. Ardından "Buhara Yanıyor" romanı, ülkenin en çok satan romanlarından oldu.
Genelde Osmanlı İmparatorluğu'nun çeşitli dönemlerini ele alan otuzu aşkın romanı vardır. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda binlerce konferans verdi ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller aldı. İki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayımlandı.Yavuz Bahadıroğlu Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan, ,Yavuz, Bahadıroğlu'nu, Son, Yolculuğuna, Uğurlandı,
Yorumlar
google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Haber Yazılımı