Başkan Erdoğan'dan ABD'de Tarihi Açılışı
Haber
20 Eylül 2021 - Pazartesi 22:04
 
Başkan Erdoğan'dan ABD'de Tarihi Açılışı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York eyaletinin Yeni Türkevi Binası'nın açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Erdoğan'dan ABD'de Tarihi Açılışı

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Binanın yapımında kullanılan malzemeler Türkiye'den getirildi. Tasarımı çevreye duyarlılık esasına göre yapıldı.  Türkiye, bu eserle beraber büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkar
Kültürümüzde müstesna bir yere sahip laleden ilham alan mimarisiyle yeni Türkevine kavuştuk. Daimi temsilciliğimize ve New York başkonsolosluğumuza ev sahipliği yapacak. BM'nin tam karşısında bu eseri hayata geçirmemiz ayrı bir anlam taşıyor. "

 
"Türkiye BM'nin kurucu üyelerinden olarak uluslararası barışa aktif katkı sağlıyor. Misyonlarımızı başarıyla yerine getirdik, getiriyoruz. Daha adil bir küresel düzeni savunuyoruz. Etkin roller üstlenerek milyonlarca mazlum göçmene kapı açarak daha adil bir sistem için çalışıyoruz. Türkevi barışa olan inancımızın da bir sembolüdür. "
"Binamız, Türkiye'nin başarı hikayesinin sembollerinden biri olarak uzun bir süre hizmet verecektir. Türkevi binamızın kapıları herkese açık olacaktır"

,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan'dan, ABD'de, Tarihi, Açılışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı