Başkan Aliya Şahoviç, Novi Pazar'da FETÖ Terör Örgütünün 2 Bin Üyesi Var
Rize
Haber
21 Nisan 2021 - Çarşamba 21:41
 
Başkan Aliya Şahoviç, Novi Pazar'da FETÖ Terör Örgütünün 2 Bin Üyesi Var
Kanlı terör örgütü FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında faaliyet gösterdiğini herkes biliyor,Novi Pazar'da biz de eylemlerinin zararını hissettik. Elbette Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk halkının ve Türkiye'nin samimi hayranları olarak bu suç örgütünün bizler için kurmaya çalıştığı, şüpheli tekliflerle şüpheli kişiler göndermekten, Derneğe Türkiye'de bile iftira atmaya kadar pek çok sorun ve tuzakla karşılaştık.Novi Pazar'da bu suçlu ve kanlı örgütün en az iki bin üyesi var ve bu yüzden herkesi bu sorundan başını çevirmemeye, FETÖ denen bu belaya giden yolda kardeş bir halk olarak birlikte durdurmaya çağırıyoruz!..
GÜNDEM Haberi
Başkan Aliya Şahoviç, Novi Pazar'da FETÖ Terör Örgütünün 2 Bin Üyesi Var

Sırbistan Türkleri Derneği, kuruluşundan bu yana, kurucusu ve başkanı Aliya Şahoviç'in liderliğindeki bir sivil toplum örgütü olarak, hedefleri net bir şekilde tanımladı.

Dernek Başkanı Aliya Şahoviç, Türk dilinin öğretilmesine özel önem verdi. Osmanlıların bu bölgeyi terk etmesinden sonra yüzyıllar boyunca Balkanlar'da var olan Türk dili, yerel halk arasında kaybolmuştur. Türk dilinin eğitim açısından önemini vurgulamak ve bölgemizde tekrar kullanmak amacıyla Sırbistan Türkleri Derneği, 2014 yılından 2017 yılı başına kadar olan dönemde tamamen ücretsiz Türkçe dersleri verdi.

Dersler, Dernek bünyesinde iki nitelikli Türkçe öğretmeni tarafından yapıldı. Maalesef 2017 yılının başında, aşılamayan mali zorluklar nedeniyle Dernek, Türkçe dil kursunu iptal etmek ve önceki binalarını terk etmek zorunda kaldı. Derneğin ofisi şu anda kurucu ve başkan Aliya Şahoviç'in aile evinde bulunmaktadır.

Dernek, tüm zorluklara rağmen, Türk dilinin Balkanlar'a geri dönmesi ve ilk ve orta öğretim okullarına girmesi konusunda ısrar etmeye devam ediyor. Gençlerimizin Türk dili ile erken yaşlardan itibaren, sadece Türk dizileriyle temas kurması ne kadar faydalı olurdu!

2019 yılında Sırbistan Türkleri Derneği, Sakarya Serdivan Belediyesi ile işbirliği yaparak bir grup öğrenciyi iki aylığına Türkçe yaz okuluna gönderdi. Son değil, iki ülke arasındaki bağları güçlendirmek ve kültürel deneyim alışverişinde bulunmak amacıyla Dernek, toplu sünnetten Türkiye Cumhuriyeti'nde halk oyunları uluslararası gençlik yarışmalarına katılmaya kadar çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Ve çok daha fazlası sıralanabilir ..

Ne yazık ki, Derneğin karşılaştığı tek zorluk mali zorluklar değildir. Kanlı suç örgütü FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında faaliyet gösterdiğini kendiniz de biliyorsunuz. Novi Pazar'da biz de eylemlerinin zararını hissettik. Elbette Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk halkının ve Türkiye'nin samimi hayranları olarak bu suç örgütünün bizler için kurmaya çalıştığı, şüpheli tekliflerle şüpheli kişiler göndermekten, Derneğe Türkiye'de bile iftira atmaya kadar pek çok sorun ve tuzakla karşılaştık.

Dernek çalışmaları ve bağlılığı ile başarılı oldu, ancak Türk kuruluşlarının bu konudaki çabukluğunun eksik olduğunu söylemeliyim. Novi Pazar'da bu suçlu ve kanlı örgütün en az iki bin üyesi var ve bu yüzden herkesi bu sorundan başını çevirmemeye, FETÖ denen bu belaya giden yolda kardeş bir halk olarak birlikte durdurmaya çağırıyoruz!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Aliya, Şahoviç,, Novi, Pazar'da, FETÖ, Terör, Örgütünün, 2, Bin, Üyesi, Var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı