Ankara'da Askeri Alanda Ormanı Yakmaya Çalışan PKK Sempatizanı yakalandı
Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 00:36
 
Ankara'da Askeri Alanda Ormanı Yakmaya Çalışan PKK Sempatizanı yakalandı
Ankara Polatlı'da bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığındaki otları dışarıdan yakarak kışla içinde yangın çıkarmaya çalışan kişi saat saat 20.00 sıralarında ilçede bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'na ait ormanlık alanda meydana geldi
GÜNDEM Haberi
Ankara'da Askeri Alanda Ormanı Yakmaya Çalışan PKK Sempatizanı yakalandı

Ankara Polatlı'da bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığındaki otları dışarıdan yakarak kışla içinde yangın çıkarmaya çalışan kişi saat saat 20.00 sıralarında ilçede bulunan Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'na ait ormanlık alanda meydana geldi. İlçede yaşayan K.Ü.Y. (28), komutanlığın güney sınırındaki tel örgülerin yakınına geldi. Buradan kışla içindeki otları tutuşturan K.Ü.Y., yangın çıkardı. Yangını nöbet kulesinde bulunan bir asker fark etti.

Kışladaki itfaiye aracı ve Polatlı Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından müdahale edilen yangın büyümeden söndürüldü. Yangın nedeniyle arazideki 6 ağaç ve bazı güvenlik kameraları zarar gördü.

TERÖR ÖRGÜTÜ YANLISI ÇIKTI

Devlet büyüklerine hakaret ettiği ve devlet büyükleri adına sosyal medyada sahte hesaplar açtığı belirtilen Ünal Y.'nin PKK yanlısı videolar çektiği, Türk bayrağına küfürler ettiği, son olarak Polatlı'da bir yeri daha aynı şekilde yakma girişiminde bulunduğu ve yakalandığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara'da, Askeri, Alanda, Ormanı, Yakmaya, Çalışan, PKK, Sempatizanı, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı