Akşener'e Rize'de Erdoğan ayarı !
Haber
20 Mayıs 2021 - Perşembe 19:18
 
Akşener'e Rize'de Erdoğan ayarı !
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katil İsrail'in Başbakanı Netenyahu'ya benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyarette bulunduğu Rize'de protestolarla karşılaştı.
SİYASET Haberi
Akşener'e Rize'de Erdoğan ayarı !

Rize'nin İkizdere ilçesindeki propagandaya destek amacıyla giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'a yönelik 'Netenyahu' benzetmesi nedeniyle bölge halkının protestosuyla karşılaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize'nin İkizdere ilçesinde bölge halkı ile devleti karşı karşıya getirmek istenen propagandalara destek ziyaretinde bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'çocuk katili' İsrail'in Başbakanı Binyamin Netenyahu'ya benzeten Akşener'in Rize ziyareti olaylı geçti.
İYİ Parti heyeti, Akşener'e 'Netenyahu benzetmesinden' dolayı tepki gösteren İkizdere ilçesinde bir  esnafa saldırıldı

Olayların büyümesi üzerine Akşener ziyareti yarıda keserek Rize'de döndü
Rizeliler pankartlarla protesto etti


Rizeliler, bölgede astıkları pankartlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı savunarak çirkin benzetmeyi kınadı. Meral Akşener'in konvoyunun güzergahına "Burası Rize, laf ettirmeyiz Reise" pankartı asıldı.
"İsrail uşağı Meral"
Ayrıca bir tabelaya da Meral Akşener ile İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yüzünün brileştirildiği fotoğraf yapıştırılarak "İsrail uşağı Meral" yazıldı.

Olayların daha'da büyüyecek olması nedeniyle Akşener Rize merkezdeki ziyatini iptal ederek Çayeli ilçesine gitti ..

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki partililerle esnaf ziyaretinde bulunmak için Rize'nin Çayeli ilçesindeki Cengiz Topel Caddesi'ne gitti.

Bazı vatandaşlar da "terörist Akşener" şeklinde slogan attı. Bu sırada, İyi Partililer ile protestocu grup arasında arbede yaşandı.

Meral Akşener'in bulunduğu caddede oturan Rizeliler balkonlara çıktı. Cadde, Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla inledi.

Güvenlik güçleri, Akşener ve parti yöneticilerinin içinde bulunduğu aracın çevresinde önlem aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener'e, Rize'de, Erdoğan, ayarı, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı