AGD, Rize ve Artvin’de yaraları sarıyor
Haber
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 08:31
 
AGD, Rize ve Artvin’de yaraları sarıyor
AGD, Artvin ve Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından yaraların bir an önce sarılması için bölgeye ekip gönderdi. AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın direktifleriyle bölgeye giden AGD heyeti, bölgede yaraların sarılması ve erzak, su dağıtımı konusunda vatandaşlara ulaşıyor.
KARADENİZ Haberi
AGD, Rize ve Artvin’de yaraları sarıyor

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Artvin ve Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçti. AGD ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Rize ve Artvin’de meydana gelen sel baskınları ve heyelanlardan olumsuz etkilenen bölge halkının yaralarını sarmak üzere AGD heyetini afet bölgesine gönderdiğini duyurdu.


ERZAK YARDIMI YAPILACAK
Yaraların bir an önce sarılması için çalıştıklarını aktaran Turhan, “Rize ve Artvin’de meydana gelen sel baskınları ve heyelanlardan olumsuz etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; herhangi bir can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum. Rabbimiz muhafaza eylesin. Artvin Arhavi afet bölgesinde devam eden çalışmalara katılmak, erzak, su vb. yardım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Genel Merkez heyetimiz bölgeye ulaştı” ifadelerini kullandı.

 
AGD HEYETİ BÖLGEDE
Bölgeye giden AGD Heyetinden Nurullah Güngör, Mehmet Yaroğlu ve Hasan Karaman, afet bölgesinde yetkililer ve STK’larla birlikte incelemelerde bulundu. Bölge halkının yaralarının en kısa sürede sarılması için yapılan tespit çalışmalarından sonra AGD gönüllülerinin yapacağı katkılar ile AGD yardım faaliyetlerini yetkililer ve STK’larla işbirliği içerisinde ivedilikle gerçekleştirecek

Kaynak: Editör:
Etiketler: AGD,, Rize, ve, Artvin’de, yaraları, sarıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı