Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Yesevi Alperenlerin'den Sahte Cemaat ve Tarikatlere sert tepki!..

Ülkemizde son günlerde tarikatlar ve cemaatler kapatılsın diye yaygara koparılarak, bilinçli bir propaganda faaliyeti yürütülüyor!

Yesevi Alperenlerin'den Sahte Cemaat ve Tarikatlere sert tepki!..

Ve birçok kişi bu algıya kanarak maalesef canhıraş bir şekilde destek veriyor. Gerçek mürşitlere, hocalara, alimlere hakaret ve küfür edildiğini üzüntü ve öfkeyle müşahede ediyoruz!

Bilhassa ‘sahte şeyh’ ibaresi koymadan manşetler atanlar, haberler yapanlar oldu, maksatlı bir şekilde sanki tüm şeyhler, hocalar, cemaatler sapıkmış gibi gösterilmeye çalışılmakta!!!

Değerli Müslüman Türk Milleti;
Geçmişte de sahte tarikatlerin, sahte hocaların nasıl türetildiğini ve bu projenin kimler tarafından organize edilip, yürütüldüğünü hepimiz gördük..!

Mesela Aczmendiler tarikatini onun sahte şeyhi Müslüm Gündüz’ü Fadime Şahinleri, çok yakın tarihte Fethullah Cemaati yani örgütünü ve planlı yapılanmasını ve onun arkasındaki küresel gücü hepimiz dün gibi hatırlamaktayız! 

Bu tür sinsi, küfri ve yıkıcı yapılanmalar ülkemizde var olmak için ısrarla ve gayretle faaliyetlerine devam edeceklerdir!

Bize düşen bu tarikat ve cemaatlerin gerçeğini ve sahtesini birbirinden iyi ayırt edebilmektir!

Türk İslam Medeniyetinin yerleşmesinde, gelişmesinde, yayılmasında, kültür ve değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasında asırlar boyu büyük hizmetler ve çalışmalar yapan, cemiyet hayatımıza, manevi dünyamıza kıymetli katkıları bulunan Düzgün ve Samimi olan Tarikat ve Cemaatler Neden Kapatılsın?

Bu hassas konuda sapla samanı birbirinden iyi ayırmak; kurunun yanında yaşında yanmasına engel olmak gerekir!!!

Gerçek Mürşitlerin, Alimlerin, Velilerin, Hocaların karıncayı dahi incitmediğini çok iyi bilmekteyiz! Ayrıca insanların ve toplumların ıslah olması ve huzura erişmesi konusunda nasıl fedakarane gayret  ettiklerini hepimiz biliyoruz. 

Bu zamana kadar gerçek cemaatlerden, tarikatlerden ne ülkemize ne milletimize ne de dünyaya bir zarar gelmemiştir!

Elbette Fetö benzeri dinle dinayetle alakası olmayıp, din kisvesi altında başka maksatları, sapıklıkları ve sapkınlıkları ifa ve icra eden oluşumlar derhal kapatılmalı ve gereken cezalar ivedilikle uygulanmalıdır!

Kendini şeyh, hoca, alim, veli vs olarak gören ve tanıtan sahte şarlatanlar, insanları aldatan, kandıran, ikiyüzlü  Münafıklar yargı karşısına  çıkarılmalı  ve cezalandırılmalıdır!

Kutlu ve Büyük Devletimize düşen görev belge, bilgi ve delillerle hareket ederek ne kadar sapık, sapkın, bidat cereyan ettiren, milletimizin değerlerini erozyona uğratan, devletimizin temellerini sarsan cemaat, tarikat, vakıf, dernek vs.varsa ivedilikle kapatılmalı ve takip altına alınmalıdır!!  

Bu vesileyle hakikatler gün ışığına çıkacak; gerçek cemaat ve tarikatler zan altında kalmaktan kurtulacaktır!  

Biz şunu iyi biliyoruz ki; Batı ülkelerinin vakıflarının ülkemizde fonladığı birçok cemaat, vakıf ve dernek bulunmaktadır! 
Aslında bu yapılamaları önlemek Devletimizin görevidir. Milletimizde inisiyatif alarak sivil irade ortaya koymalıdır!

Devletimizin, Milletimizin  ve Milli ve Manevi Değerlerimizin korunması ve yaşanması için mücadele içerisinde olan tüm cemaat, tarikat, vakıf ve dernekler kıyamete kadar varolsun!

Kahrolsun Dinimizi ve Değerlerimizi kendi menfaatleri için kullanan sahte şeyhler, cemaatler ve tarikatler!!!

Yüce Allah Ebed Müddet Devletimizi ve Aziz Milletimizi Her Kötülükten Korusun! 

          
         Kürşat Mican 
Yesevi Alperenler Derneği 
         Genel Başkanı

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Cuma namazı Önlemler alındığı takdirde kılınabilir mi?

yukarı çık