Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Tüküreyim Senin(Sözde) İmamlığına !..

İnsanın inanası gelmiyor ama bu bir gerçek; Mescidi Haramın baş imamı Şeyh Abdurrahman el Sudeysi önceki hafta okuduğu Cuma hutbesinde Suudi Arabistanın veliaht prensi Selmanı bu asrın müceddidi ilan etti!..

Tüküreyim Senin(Sözde) İmamlığına !..

Ve arkasından da “prens hakkında şüphe yaratmayı amaçlayan kötü medya mensuplarının yazdıklarına, söylediklerine veya ima ettiklerine inanmayın” dedi!..

Baş İmam efendi hutbenin sonunda, kutsal beldenin ve Haremi Şerifin koruyucusu Krala itaat etmenin bütün müslümanların görevi olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi!..

Bir de küçük ayrıntı; Kral kelimesinin yanına, kutsal topraklarda yenilikler, reformlar yapan(!) prensi de ilave etti ve bununla, suratına bakınca “meşum”dan ya da “şebek”ten başka bir ifade vermeyen o prens müsvettesine itaat etmemizi evvel emirde  buyurmuş oldu!

Yani sadece Krala değil Prense de itaat edeceğiz!?.

“Edeceğiz” diyorum çünkü baş İmam Efendi Hazretleri sadece Arabistan vatandaşı müslümanları değil Şarktan Garba, Cenuptan Şimale kadar bütün müslümanlarıkastediyor!!?

Şimdi bu konuşmayı biraz analiz edelim..

Müceddit ne demek? Unutulmuş olan din bilgilerini ortaya çıkaran, Dini bid’at( dinde sonradan ortaya çıkarılan şeyler)  ve hurafelerden temizleyen, Dini bu bağlamda kuvvetlendiren, aslına uygun olarak yenileyen demek.

Peki, asrın müceddidi ne demek ya da niçin asır kelimesini kullanmış bu İmam? Çünkü Hz Peygamber “Allah her asırda (yüzyıl) dini aslına döndürecek bir yetkin insan gönderir” demiş.

Ya (konu bağlamında) İmam ne demek?

Namazda cemaatin en önünde olup onlara kefillik eden, dini bakımdan (cemaat arasında) en üstün şartlara-özelliklere haiz olan, insanlara; Allah’ı, kitabı, peygamberi ve dinin büyüklerini en iyi şekilde (en doğru şekilde, korkmadan) anlatıp sevdiren önder kişiliğe sahip, toplumda tebarüz etmiş müslüman insan demek.

Şimdi de medyadan bilinen bazı bilgiler:

⁃ Bu (melanet prens) önceki iki Mekke baş imamını hapse attırmış...

⁃ Kendi (zengin) akrabalarını, prensleri tutuklayıp, serbest kalmaları için de onlardan milyar dolarlar söğüşlemiş,  bu haraç paralarınıAmerikaya, dolayısıyla yahudiye ve hatta PYD’ye teslim etmiş...

⁃İktidarda kalma diyeti olarak, Trump hırbosuyla, kılıç dansı eşliğinde, anlaşmalar yapmış  ve ABD’den yüzmilyarlarca dolarlık silah satın almış...

⁃ Bunları Yemen’de masum insanların üzerinde kullanmış ve kullanmakta...

⁃ Dış politikada her durumda Türkiye ve Filistin’in karşısında katil  İsrail’in ve darbeci Mısır’ın  yanında...

⁃ Bir de ne var?.. Tarihin en acımasız, ahlaksız, aptal ve ahmak cinayetlerinden biri;  Cemal Kaşıkçı olayı-felaketi var değil mi?

Şimdi...  Kalkmış bu İmam bozuntusu (kimse kusura bakmasın, bu onun için en ehven tabirimdir) Selman denilen adamın asrın müceddidi olduğunu, yani yaptıklarıyla rayından çıkan dini (anlayış/uygulama) tekrar rayına soktuğunu irad ediyor ve bütün dünya Müslümanlarının itaatiniistiyor!!?

Hay tüküreyim senin adamlığına...

Hay tüküreyim senin sözde imamlığına...

Değil senin imam olduğunu, hem de Harem-i Şerifin imamı olduğunu, Müslüman olduğunu bile kabul etmek mümkün değildir behey ödü bo.una karışmış ebleh.

Ey Selman, Ey Prens müsveddesi...

Şunu iyi bil; seni ne Hz Peygamberin sözüne dayanarak O en kutsal mekanımızda irad edilen hutbe ne de Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olarak  idamını istediğin beş kişinin infazı kurtaramayacak. Bu arada ABD ve İsrailin senden sızdıracağı milyar dolarlar da bu beş idamın üstüne eklemek zorunda kalacağın başka kurbanlık idamlar da öyle...

İmam Sudeysi Efendi, sana gelince...

Sana laf söylemeye bile gerek yok, senin gibi bir kişiliksizin ancak yüzüne tükürülür çünkü! Kirletme o yüce mabedi, bir an önce defol git oradan. Hem belki bununla, o ruhsuz kokuşmuş bedenini, Selman’ın bence sana da yönelmesi pek muhtemel olan hışmından kurtarmış olursun.

Prof. Dr. Şaban ŞİMŞEK

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 2 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık