Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

14 Şubat Sevgililer Günü Değil,Zina Günüdür VİDEO

Kültürünü almaya çalıştığımız kültürsüz kan emici Emperyalist haçlı Batı medeniyeti ,14 Şubatı ne olarak kutluyordu? Amaç neydi? Bunu bilen bir Müslüman bu günü asla kutlamayacaktır.

14 Şubat Sevgililer Günü Değil,Zina Günüdür VİDEO

Sevgililer Gününün, ZİNA eden gençlere sahip çıkması sebebiyle devlet tarafından 14 Şubat’ta öldürülen VALENTİN isimli SAPIK BİR PAPAZIN anısına kutlandığını biliyor muydunuz? /

14 Şubat, SEVGİNİN günü değil; ZİNA EDEN gençlere sahip çıkan sapık bir Papazın öldürüldüğü gündür

"Kim bu kavme benzemeye çalışırsa ondandır" - Hadis-i Şerif

(Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 50)."

Batılılaşmaya başladığımız günden itibaren Türk milletine has bütün değerlerimizi bir kenara atarak, Batı’nın çürümüş değerlerini baş tacı yapan bir taklitçiliğin palyaçosu olup, bizi biz yapan değerlerimizden hızla uzaklaşarak rezil ve sefil bir hayata mahkûm biçimde yaşamayı modernlik ve uygarlık zannedip, zemine çakılmakla kalmayıp, içinden çıkılamayacak kadar derin çukurlara yuvarlandık.

BATI’NIN ÇÜRÜMÜŞ DEĞERLERİMDEN BİRİ DE HER YIL 14 ŞUBAT’TA KUTLANAN ‘’SEVGİLİLER GÜNÜ’’DÜR.

Vahşi kapitalizmin, sömürü ve kazanç kapısı haline getirdiği bu sahte günden kazançlı çıkanlar sadece plastik çiçek, küpe, yüzük, incik ve boyalı boncuk satan esnaf ve imalatçı firmalardır.

Bir zamanlar sevgilerini bu dünyaya sığdıramayıp; ''BİZİM BU SEVDAMIZ MAHŞERE KALDI'' diyerek son nefesini teslim eden ve ''GAYRI DAYANACAK ÖZÜM KALMADI, MEKTUBA YAZACAK SÖZÜM KALMADI'' diye türküler yakan sevdalılarımız vardı. Gerçek sevgi, böylesi ölümsüz sevdalarla yeşerip işte böyle destanlaşıyordu.

ŞİRİN için dağları delik delik eden FERHATLARIMIZI,

LEYLA LEYLA diye yanıp bir deri bir kemik kalan MECNUNLARIMIZI,

''Gel gör beni aşk neyledi'' diyerek yanan YUNUSLARIMIZI,

Sevgiyi dünyaya anlatan gönlü umman o büyük MEVLÂNAMIZI nasılda unutturdular insanlarımıza!

Bu günü’nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyor. Eski Roma’da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Bu günün Sevgililer Günü ilan edilmesinin aslı Roma İmparatorluğu kilisesine dayanır. İsmini Valentine adında bir PAPAZDAN alır (St. Valentine Day).

   Çünkü bu günde kendilerinin inandığı Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Juno ayrıca Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da kabul ediliyordu. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Bayramı başlıyordu. Bu bayram halkın genç nüfusu için büyük önem taşıyordu.

   Gençler sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin partneri oluyorlardı. Hangi genç bayanın hangi genç erkek ile bir çift oluşturacağı eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı’nın öncesi yapılan bir çekiliş ile belli oluyordu. Romalı genç kızlar isimlerini küçük kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza koyuyorlardı. Genç Romalı erkekler ise kavanozdan bu kağıtları çekerek üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kızla bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı.

   İmparator 2. Claudius, zina günü ile ilişkiye başlayıp sonunda evlenen Romalı erkeklerin ailelerini bırakmak istememeleri sebebiyle asker bulmaktan endişeleniyordu. İşte bu yüzden Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentine de Claudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudius’un yasağına rağmen gizlice çiftleri iliş kurdurmaya devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılının 14 Şubatı Hristiyan şehitliğine gömüldü.

SAINT VALENTINE VE SEVGİLİLER GÜNÜ

   Milattan sonra ilk yüzyıllardan beri her yıl şubat ayının ondördünde kutlanan Sevgililer Günü’nün başlangıcı ile ilgili o günden günümüze kadar gelmiş çeşitli efsane ve hikayeler var. Bazı kaynaklara göre bu özel günün kutlanma sebebi Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 yılında ölen Valentine’nin ölüm günü o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmış. Efsanenin başka bir yönü ise Aziz Valentine’nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı dönemde bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgili. Claudius Valentine’i emirlerine uymadığı ve kendisine başkaldırdığı için tutuklatıp öldürdü. Bu olaydan 226 yıl sonra 496’da Papa Gelasius Aziz Valentine’i onurlandırmak için Şubat 14’ü Aziz Valentine Günü olarak belirlemiştir.

Sevgililer Günü, 1800 yıllardan sonra Amerika’da Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana günümüzde daha çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay haline geldi. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok gelişti. Adete alışveriş çılgınlığına dönüştü.

PAPAZLAR, ZİNALAR…

 Dinimiz; kâfirlere, munafıklara, batıl din ve ideoloji mensuplarına muhalefet etmeyi emretmiş ve onlara benzemeyi kesin bir şekilde haram kılmıştır. Çünkü dış görünüş itibarıyla onlara benzemek, neticede ahlâkî değerlerde, kötü ve çirkin işlerde ve hatta inançta onlara benzemeye sebep olur. Gerçekten giyimde, sözde, davranışta ve işlerdeki benzeşmeler kalplere tesir ederek onlara karşı sevgi ve saygı meydana getirir. Kısacası gayrimüslimlere benzemenin haram olduğunda icma vardır.

 Onlara benzemek, onlar gibi olmak, onların bayramlarını kutlamak da bir Müslümana kesinlikle yakışmayacak hal ve hareketlerdendir. “Ne olacak bir hediyeden” denilmemeli, kafirlerin kültürüne muhalefet edilmelidir. “Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur, cehennemde yanarsınız. Sizin ALLAH Teâlâ’dan başka dostlarınız yoktur. Sonra O’ndan da yardım göremezsiniz!” (Hud Sûresi: 113)

 Abdullah b. Ömer (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) Efendimiz: “Kim bir millete benzemeye çalışırsa, o da onlardandır,” (Ebu Davud Libas: 5)

 Eğer hediye alınacak ise bu gün değil başka bir gün tercih edilmelidir…

MÜSLÜMANLAR KUTLAMAZ İSE VAZİFE TAMAM OLUR

En azından Müslüman olduğunu iddia eden bizler, Hıristiyanlar için önemli olan bu zina günlerini kutlamaz ve insanları uyarırsak üzerimize düşen vazifeyi yapmış oluruz… O halde haydi insanları haberdar edelim…

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık