Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

İŞKUR'dan Rize'de İstihdam Müjdesi

Rize işkur müdürü Hasan Kiraz il müdür yardımcısı Ali Can Doğan, Şube Müdürleri Soner Karakaya ve Fatma Pınarbaş ile birlikte Rize basınıyla kahvaltıda bir araya gelerek,Rize'de yaşanan istihdam konuları ve son gelişmeler hakkında istişarede bulundu

İŞKUR'dan Rize'de İstihdam Müjdesi

Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, Toplum Yararına Program kapsamında Rize genelinde belediye ve kamu kurumları bünyesinde 6 ay süreliğine istihdam edilecek 305 kişi için başvuruların 18 Nisan Perşembe günü başlayacağını ve 22 Nisan Pazartesi akşamı sona ereceğini açıkladı.

Kiraz, 305 kişinin işe girişlerinin 6 Mayıs’ta başlayacağını ve 6 ay istihdam edileceklerini kaydetti.

TOPLUM YARARINA PROGRAM Rize İl/İlçe Kamu Kurum/Kuruluşları ile çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işlerinin yapılması amacıyla düzenlenecek 6 ay süreli programlara başvurular 18.04.2019-22.04.2019 tarihleri arasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ nden şahsen ya da kurumsal web adresi www.iskur.gov.tr  üzerinden internet ortamında yapılabilecektir. Ayrıca ilçelerde ikamet eden vatandaşlarımız Ardeşen, Çayeli, Çamlıhemşin, Fındıklı, Hemşin, İkizdere, Kalkandere ve Pazar Belediye Başkanlıklarında ;Çayeli, Hemşin ,İyidere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarındaki hizmet noktalarımız aracılığıyla başvuru yapılabilecektir.

Toplam 305 kişilik kontenjan için Seçim yöntemi %100 kura olacaktır.

Programa katılmaya hak kazanan kişilerin çalışma tarih aralığı 06.05.2019/06.11.2019 dir.

- Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere;

*Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

*Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançların asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurt ve sığınma evleri,vb.toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

*Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.

- Kura ile sadece asıl katılımcılar seçilecektir. Belirlenen asıl katılımcılar dışındaki programa başvuran diğer kişiler yedek katılımcı olarak değerlendirilecektir

TYP Katılım Koşulları:

1-Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

2-18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

3- Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

HANGİ KURUMA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

RİZE BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI = 95

İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (MERKEZ=2, PAZAR=2, Derepazarı=2, Çayeli=2, Ardeşen=1 , Fındıklı= 1, Çamlıhemşin=1, Hemşin=1, İkizdere=1, İyidere=1, Kalkandere=1) olmak üzere toplam = 15

İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ = 20

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ (Çayeli İlçesinde İkamet edenler) = 5

GÜNEYSU KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ = 12

PAZAR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ (PAZAR=12, ARDEŞEN=5, Fındıklı=5, ÇAMLIHEMŞİN=5 , HEMŞİN=3) olmak üzere toplam = 30

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ 12.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (Çamlıhemşin=10, Ardeşen=5, Fındıklı= 4 , Merkez=3, Güneysu= 3) toplam = 25

FINDIKLI İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 10

ARDEŞEN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 15

PAZAR İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 13

ÇAYELİ İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 16

DEREPAZARI İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 8

İYİDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 8

İKİZDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 6

KALKANDERE İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 12

HEMŞİN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 6

ÇAMLIHEMŞİN İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ = 9

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık