Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde

Ezber Bozan Açıklama ÇAY Suyun Yerini Tutar !

TRT1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci programının bugünkü konuğu Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Halit Yerebakan'dı. Dr. Yerebakan, çayın suyun yerini tutabileceğini söyleyerek çay ile ilgili yanlış bir bilgiye son verecek açıklamalarda bulunarak çayın vücuttan su kaybına yol açmadığını söyledi.

Ezber Bozan Açıklama ÇAY Suyun Yerini Tutar !
TRT1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sevinci programının konuğu Kalp ve Damar Cerrahı Dr.Halit Yerebakan'dı. Yerebakan, Ramazan'ın en çok sorulan sorusuna açıklık getirdi.
 
ÇAY SUYUN YERİNİ TUTAR MI?
"Çay suyun yerini tutar" diyen Yerebakan sözlerini şöyle sürdürdü;
 
"Bu konuda bilgi kirliliği de çok fazla, herkes bir şey söylüyor ama literatür tarayan yok. Çayın içerisindeki bir madde idrar söktürücü özelliğe sahip ve diyorlarki siz çay içerseniz vücudunuzun daha çok su kaybetmesine sebep olursunuz.
 
Ben de diyorum ki böyle bir şey mümkün değil"
 
 Siz ne kadarlık bir çaydan bahsediyorsunuz. Bununla ilgili bir literatür araştırması yaptım. Kuzey ülkelerinden olmasına rağmen Norveç’te bir araştırma yapmışlar. Araştırmaya göre 1-2 saat içerisinde 14 bardak çay içmeniz gerekiyor ki çay idrar söktürücü hale gelsin ve vücudunuzdan su kaybetme yeteneğine sahip olsun.
 
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık