Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
OsmanKöseoğlu

Osman Köseoğlu

LOZAN Bir Zafer Değil Büyük Bir Hezimettir! ..

LOZAN anlaşmasının İmzalanmasına  1. TBMM 'sinde karşı çıkan Trabzon mebusu ALİ ŞÜKRÜ beyin ihtilalci komiteciler tarafından düzenlenen bir suikastla 3 gün sonra  faili meçhul bir şekilde ortadan kaldırıldıktan sonra(boğulduktan sonra TBMM bahçesine gömüldü ) imzalaması bile bile başlı başına tarihe not düşecek  vahim  bir olaydır.

                  Lozan Antlamasına karşı çıktığı için  katledilen Trabzon Mebüsü Şehit Ali Şükrü Beyin Kabri 

Bu suikast eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Ve inanıyorum ki bir gün gerçekler ortaya çıktığında Kemalist  ideolojinin  son kullanma tarihinin geldiği gün olacaktır.

Biz Lozan’da sadece Vatan toprağı kaybetmedik, 1000 yıllık kültürümüzü, dinimizi, örf ve adetlerimizi kısaca her şeyimizi basiretsiz idareciler tarafından kılıçla elde edemeyen Müslüman Türk düşmanı Haçlılara teslim edildik !..

Kurtuluş savaşını kazandığımız halde elde edilen bulgulara bakınca galip bir devletten ziyade mağlup bir ulusu andırıyor !..

Bu hezimetle Osmanlı Devletin varisi genç Türkiye Cumhuriyeti  hiçbir zaman Misak-i Milli hedeflerine ulaşamamış, Batum, Kıbrıs, Batı Trakya’yı alamamış, Mısır İngilizlere bırakılmış , burnumuzun dibindeki  12 ada önce İtalyanlara bırakılmış, daha sonra bizim olması gereken ve bağımsızlığımızın ve güveliğimizin en önemli unsuru bu adalar Yunan gavurlarına terk edilmişledir.

Musul ve Kerkük’te kaybettiğimiz ekonomik ve Ulusal çıkarlarımızın büyüklüğü bugün bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Lozan’da Karşımıza Emperyalist  Haçlı Devletletleri  tam takım olarak çıktı .İngiltere ,ABD, Fransa ,İtalya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ve Japonya ..

Bu kadar güçlü bir koalisyona karşı Türk tarafı  İsmet  İnönü başkanlığındaki  heyetle gitmesi bile başlı başına büyük bir teslimiyet ve hezimet demekti ve öylede oldu !..

Ümmetin son kalesi HALİFE 'siz ve başsız bırakıldıktan sonra İslam alemi param parça edildi. Bugün ülkemizde ve etrafımızda yaşadığımız bu olay ve hadiseler bunun bir neticesidir.

LOZAN’da Halifelik kaldırılıncaya kadar İngilizler hep zorluk çıkarıp inatlaşmaya imza atmadılar!

Çanakkale'de bozguna uğrayan Emperyalist Türk İslam düşmanı Haçlılar, bir mermi dahi atmadan masa başında koca Osmanlı Devletini yıkıp kendi aralarında pay ettiler! ...

Bu birilerine göre nasıl bir zafer diki, LOZAN öncesi 12 milyon km toprağımız vardı ,zafer sonrası 780 km ‘ye hapsedildik .

Yıllardan beri yönetildiğimiz bu gavur kanunlarıyla medeniyetin zirvesine selamete çıkmayacağımız bugün apaçık ortada çıkmıştır.

En kısa sürede 2023 hedefine ulaşmamız için, Milli Örf ve Adetlerimizi kapsayan Türk İslam sentezine uygun yeni bir ANAYASA yapmamız şart oldu artık ..

Osman Köseoğlu

25 Temmuz 2017

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık