Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
OsmanKöseoğlu

Osman Köseoğlu

Erdoğan'a İhanet Eden Rizeli Kriptolar

REİSİN YALNIZ BIRAKILDIM DEMESİ BOŞUNA DEĞİL

Makale

Emperyalist ülkeler ve Haçlı ittifakının tertiplediği ve taşeronları Fetö Terör örgütü vasıtasıyla 15 Temmuz ihanet gecesi gerçekleştirmek istedikleri Erdoğan’ı yok etmek ve Türkiye’yi istila ettikten sonra parçalara bölüp vatanı başsız bırakmak için sinsice planladıkları işgal hareketine ,Vatanını Milletini seven gerçek vatanseverler tankların önüne göğüslerini siper ederek dur dediler.  

Darbeyi durdurmak için Tankların altına yatan, Uçaklara helikopterlere dur diyen bu kriptolu baronlar değil, bir çoğu asgari ücretle nafakasını çıkaran bu vatanın gerçek sahipleri olan vatan evlatlarıydı. Savaş uçakları, helikopterlere göğüslerini siper ederek bu Emperyalist işgale iman gücüyle dur diyen yine onlardı.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dalaman'dan İstanbul Atatürk Havalimanına nasıl indiğini ve kimler tarafından karşılandığını az çok hatırlıyoruz. O karanlık gece Erdoğan’ın yanında 40 yıllık kader arkadaşı Rizeli Millet Vekili Metin Külünk ve tankların altına yatan kahraman Millet ’ten başka kimse yoktu.

15 Temmuz gecesi reis nasıl yalnız bırakıldıysa bu geçen 4 ay süre zarfında başta parti teşkilatları içindeki kriptolu hainler ve sermaye grupları tarafından bu ihanet olayı sulandırılarak olay geçiştirilmeye çalışılmıştır.

Her ilin bir Fetö İmamı olduğu bu imamın O İlin Valisinden daha yetkili olduğunu, uçan kuştan dahi haberi olduğunu, tüm atamalarda ihale işlerinde, eğitimden tutunda hayatın her alanında söz sahibi olduğunu, yaptıkları itiraflarla anlıyoruz. O ilin parti teşkilatları bu kişiyle irtibatlı olmaması zaten düşünülemez.

Türkiye’nin Hangi ilinde Parti Teşkilatları tam olarak Fetö’den temizlendi diyebilir miyiz?  Hatır ilişkileri, ahbap ekonomik ortaklıklar sebebiyle herkes bu kriptoları saklama peşinde. Millet vekili Metin Külünk olmasaydı Rize’de kısmen ‘de olsa Ak Parti’de bir operasyon yapılacak mıydı?

Şimdi Ak Parti’nin Rize’de tarihi gelişimine bir bakalım

Rize ,Reisin Memleketi olması vesilesiyle hep ön planda vitrinde olan coğrafi olarak küçük ama, siyasi yelpazesiyle Türkiye’ye 30 yıldır damgasını vurmuş Başbakanlar şehridir.

Ak Parti’nin ilk kurulduğu yıllarda Erdoğan’a ve Partililere türlü hakareti yapanlar, Erdoğan’ın otobüsüne yumurta atanlar bir bakmışız yapılan ilk kongrelerde Ak partinin 2. 3. adamları olup çıktılar.

Rize’de 2003 yıllarında Erdoğan’ı savunurken bize muhalif olup her türlü çirkefliği yapanlar, her  dönem  Ak parti il  başkan yardımcılığına kadar çıkıp sözde partili olup Erdoğan’ı sever görünen bu kişileri bilmem anlatmaya gerek var mı ?

Ak partinin ilk teşkilat yıllarında milli görüş felsefesiyle siyaset eğitimini alan Merhum Erbakan ve Erdoğan'ın yanında olanlar ,kongrelerde hep dışlanıp yerlerine kendi adamlarını yerleştirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman söylediği : “Benim Kendirli ’ye karşı bir muhabbetim var ben onları onlar beni iyi tanır” sözü boşuna değildir.

Ancak gel gör ki, Rize'de Siyasetin kalesi olan Kendirli ‘den Rize Ak parti Teşkilatına, Kendirliyi  temsil eden birinin olmaması nasıl izah edilebilir !...Haritada bile yeri olmayan siyasetin sesini bile bilmeyenlerin söz sahibi olduğu temsil edildiği teşkilatta, yıllarca Rize Siyasetinde  akademi görevini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği bu beldenin  sahipsiz bırakılmasını Reise kim izah edecek?

 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "YALNIZ BIRAKILDIM "sözü boşuna değil. Bu süreçte yanında 40 yıllık dava arkadaşı Rizeli İstanbul Millet Vekili  Metin Metin Külük 'ün olması her şeyin özeti değil mi !..Peki neredeydi o sözde partililer ? Onlar ilk geceden itibaren yeşil dolarlarını nasıl saklarım telaşı içindeydiler. Darbeyi durdurmak için Tankların altına yatan, Uçaklara helikopterlere dur diyen bu kriptolu baronlar değil, bir çoğu asgari ücretle nafakasını çıkaran bu vatanın gerçek sahipleri olan vatan evlatları değimliydi

Rantçı dediğimiz  her devrin adamları  her dönemde olduğu gibi 40 yıl öncede vardı bugünde var yarında olacak! ..Bunlar her devrin adamları dediğimiz bukalemun gibi yaratıklardır.40 yıl önce bizler Erbakan hocanın, Reis Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alırken, onlar muhalif kanatta hep karşımıza duran unsurlar olmuşlardı. Ak parti iktidarında Özelikle Rize siyasetinde Refah partisi ve Dolayısıyla Erdoğan’a karşı olan zümreler rant; imtiyaz ve çıkar uğruna teşkilatları ele geçirip, diğer iktidar dönemlerinde yarım bıraktıkları işleri tamamladılar ve her sahada hakim konuma geldiler. Dünün solcuları reklamcı olarak köşeyi dönerken, mücahitler müteahhit oldu. Bunların derdi vatan, bayrak Erdoğan değil, varsa yoksa şeytanın o kirli yüzü Napolyon’un dediği gibi para para para !...

15 temmuz gecesi bu sahtekarları gördük herkes önlerinde yeşil dolarları nasıl saklarım telaşı içindeydiler! !.Bu haşişiler işin rengi belli olunca ortaya çıkıp konumlarını koruma telaşına düştüler. Kimse bu oyunları yemedi hele Reis hiç yemez!. 2004 yılından itibaren Ak parti teşkilatları içerisinde mili görüşten gelme Erdoğan a yakın isimler hep tasfiye edildi Rize de dahil! ...

 

.Son 10 yılda Rize Ak parti teşkilatı içerisinde dolaylı dolaysız yer alanların birçoğunun ihya olup büyük imtiyazlar kazandıklarını hayretle izliyoruz. Yetim hakkı kul hakkı yiyenler burada kurtulduklarını zannediyorlar ama ,diğer tarafta ne yapacaklarını hiç düşündüler mi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yalnız bırakıldım sözü boşuna değil !..yine tekrarlıyorum MTTB ve milli görüş felsefesiyle siyaset hamurunda yoğrulmayanlar Reisi sevemez anlayamaz! ..

Osman KÖSEOĞLU

4 Aralık 2016

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık