Rize haberleri Rize'nin en genç haber sitesinde


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38
OsmanKöseoğlu

Osman Köseoğlu

Çaykur İşçisi ve Kamuoyunun Dikkatine !

Geçen hafta sosyal medyada yayımladığımız çaykur 98 işçisine ait maaş bodrusunun farklı merciler tarafından istismar edilerek,yönetici vasfında olan kişilerinde bu işi su istimal ederek yanlış bir uygulamanın zarar görmemesi adına bu açıklama gerekli görülmüştür.

Tüm çaykur işçisi biliyor ki ,  sendikal süreçte  özellikle bu son 3 yılda rizevizyon internet sitesiyle  sayısı hatırlamadığımız gerek yerel , gerek Ulusal bazda  Öz gıda iş sendikası adına bir çok başarılı projeye imza attık. Hatta herkesin malumu geçen yıl yapılan  Doğu Karadeniz bölge  başkanlığı seçimlerinde özellikle başkanlar tarafından sadece biz tercih edilerek  özellikle bu süreçte zor ve sorumlu görevi başarıyla verdiğimiz herkesin malumu.

İnternet sitemizde  yayımlanan  bu önemli seçim haberini yerel ve Ulusal basına servis eden bizleriz ,Hatta Öz Gıda İş sendikası Genel Merkezi haberin tüm detaylarını isteyerek kendi arşivlerine ve kendi birimlerine de bu haberi göndermiştir.

Yaptığımız bunca başarılı çalışmaya rağmen Rize’de görev yapan bazı kartelci gazetecilere maddi anlamda  tanınan tolerans ne hikmetse herhalde biz çaykur işçisiyiz diye bize hiç bir zaman tanınmadı.

  Rize'de görev yapan bazı basın çalışanlarının nasıl ihya edildiğini Rize'de ve Çaykur camiasında bilmeyen yok , isimleri bizde saklıdır gerekli görüldüğünde bunlar açıklanacaktır.Bazen kullanıldığımı da  üzülerek itiraf ediyorum(şimdi olsam bu tuzağa düşmem ),3 yıl önce Genel merkez teşkilatlarından sorumlu bir başkan gece 03'de ayıp "Mustafa türkel (ÇAYKUR İŞÇİSİNİ SATTI )" diye haber ettirdiğinde de bir çok yerden tehdit alıp hedef olmamıza rağmen , yine bir kuruş bedel almaksızın, bu oluşuma zarar gelmesin diye bu güne kadar sesimizi çıkarmadık.Anlıyoruz ki bazı yöneticiler hiçte göründüğü gibi değiller !

Bunu niye söylüyorum bu 8 yıllık süreçte 2007 yılında ilk grupta üye olup bu , tüm olumsuzluklara rağmen dik durarak sendikasını satmayan sayılı kişiler denim.2-3 yıl önce Genel Müdürlükte arkadaşlarımız topluca Türk işe geri dönerken ,biz parmakla sayılabilecek durumdaydık.Hatta bizden selamı kelamı dahi kesmişlerdi ! "SÜLEYMAN DEMİREL GİBİ 7 KEZ GİDİP 8 DEFA GERİ GELEN ARKADAŞLARIMIZ VARDI !

Şimdi bunlar çıkmış bize ahkam kesiyorlar ! " Bu sendikada en son eleştirilecek biri varsa o da  rizevizyon adına Osman KÖSEOĞLU'dur , Bu güne kadar yaptığım hizmetleri Gidin genel merkeze ve Başkan Şahine sorun.Geçen hafta 98 çaykur işçisiyle ilgili bir BODRO yayımladım , haksız bir uygulamanın ortadan kaldırılmasına yönelikti ve başkanın rizevizyona özel bir  açıklaması vardı .Birilerinin dediği gibi bürut maşımız 4000 değil,elimize geçen 2000, hata daimi gündüz çalışan  bir çok arkadaşımız geçen ay 1600-1700 çıvarında maaş almışlar, olaylar hiç de göründüğü gibi değil,Hak aramanın da bir yöntemi bir kuralı var.

Kimseye hakaret ve rencide etmeden seçtiğin başkanlarını ve yöneticilerini eleştirebilirsin çünkü onları sen seçtin senden  kesilen aidatlarla finansmanları sağlanıyor.Ama birileri bunu fırsat bilip işi başka tarafa başka Mercilere çekerek işin seyrini değiştirme amacını taşıyanlar var.

Ben geçen dede söylemiştim bu işi provoke eden lavroslar dün çıktığı gibi bugünde çıkacaktır. Aldığım duyumlara göre Öz gıda iş sendikasının bazı delege ve yöneticileri bu işi çarpıtarak başkan şahine yanlış bilgi aktarmaktadırlar,Başkan şahin bizi  iyi tanır. Hele hele dün Tek Gıda işin saflarında olup ta , bugün sözüm ona yönetici ve delege olan kişiler beni en son eleştirecek kişilerdir.

Bana ve bağlı olduğum 13 bin kayıtlı nüfusa sahip Türkiye’nin sayılı Merkezlerinden olan siyaset üstü  Kendirli'ye karşı yönetici vasfına burunmuş kişilerin düşmanca tutumunu da gayet iyi biliyoruz gerekli gördüğümüzde bunu da  kamuoyuna açıklamasın biliriz. Hamd olsun kimseye bir diyet borcum yok , bu güne kadar olduğu gibi , dün nasıl çaykur işçisin yanındaysak ,yarında onların haklı davasının yanında olmaya devam edeceğiz bizi izlemeye devam 

OSMAN KÖSEOĞLU 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık