SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38

Rize Kent Konseyinde Yeni Dönem Topçu Başkanlığa seçildi

Rize Kent Konseyi Başkanlığına Rize Kent Konseyi Hava Limanı Çalışma Gurubu Başkanı  Metin Topçu seçildi.

Rize Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Rize Kent Konseyi Genel Kuruluna Belediye Başkanı Reşat Kasap, Kent Konseyi Başkan adayları Hamit Turna ve Metin Topçu Kamu STK’ların temsilcileri katıldı. İki liste halinde girilen seçimde kullanılan 74 oyun 61`ini alan Metin Topçu, başkanlığa seçildi. Hamit Turna 11 oy alırken, 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Topçu, seçim sonrası yaptığı konuşmada,  “Rize Kent Konseyini bugüne yaptığı başarılı çalışmalardan

Tebrik ediyorum. Şahsime tevdi edilen bu görev için bütün genel kurula çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rize Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Metin Topçu “Sivil toplumu güçlü bir kentin, ulusal ve uluslar arası diyaloğa açık,ortak iş yapma kültürüne sahip özerk bir kent konseyi olarak; üniversite, belediye ve valiliğin desteğini de alarak; katılımcı ve müzakereci demokrasi ilkesi temelinde, kentlilerin kentin karar süreçlerinde aktif rol almasını sağlayarak; kent vizyonunu gerçekleştirebilmek için çalışacağım…

Rize Kent Konseyi olarak; kentlilerin, kent vizyonunu en etkin şekilde gerçekleştirebilmesini kolaylaştırmayı hedefliyorum. Bunun için mekân ve insan kaynaklarımızı niteliksel olarak arttırarak, Meclislerimizin ve Çalışma Gruplarımızın işlerini kolaylaştırarak, kentlilerin karar süreçlerine dahil ederek, siyaset üstü çalışma etiğimizi koruyarak, başta bütçe kaynakları olmak üzere tüm hizmetlerimizde eşitliği ve katılımcılığı gözeterek çalışacağım”dedi

Yeni başkan Metin Topçu ve eski başkan Turna seçimin ardından Belediye Başkanı Kasap`ı makamında ziyaret ederek, seçimin ardından birlikte çalışacaklarını kaydetti. Kasap, Topçu ve Turna`yı tebrik ederek Rize için üzerine düşen her türlü görevi yerine getireceğini kaydetti. Rize Kent Konseyi Başkanlığı seçimleri Rize Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Seçimlere Belediye Başkanı Reşat Kasap (ortada), Kent Konseyi Başkan adayları Hamit Turna (solda) ve Metin Topçu ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Metin Topçu2

Metin TOPÇU kimdir?

1950 Rize Merkez Veliköy doğumlu Metin TOPÇU Rize’de İlk renkli gazete Virahaberin Kurucusudur.

44 yıldır Çay Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı çeşitli fabrikalarda yöneticilik yapıtı.

TÜRKİYE İLİM VE EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİ Ğİ Rize Temsilcidir.

Çeşitli STK’larda aktif görevler aldı.

Ovit Tüneli için yaptığı çalışmalar kamuoyunda büyük ilgi gördü…

Rize Hava limanı ile ilgili yaptığı çalışmayı başarı ile sonuçlandırdı…

Köşe yazarıdır.1500 den fazla makale yazmıştır.

Ressamdır.İki kişisel sergi açtı. Dört karma sergiye katıldı…

Yüksek Okul Mezunu olan Metin TOPÇU evli ve dört çocuk babasıdır…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık