SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE


  • 03 Ekim 2017, Salı 11:38

Hızlı Trende Hızlı Oyunlar

Hızlı Trende Hızlı Oyunlar(2)

16.11.2016…

Bu tarihi bir yere not edin…Samsun Sarp Hızlı Tren hattı için o tarihte bir kampanya başlattım…

Daha önce belki bin kez yazılmış, haber yapılmış, çeşitli görüşler dile getirilmişti. Kişisel girişimler hiçbir netice vermedi.

Daha önce yürüttüğüm Rize Artvin Hava limanı kampanyasında verdiğim mücadele nedeniyle bu önemli projeye zaman ayıramamış, gücümüzü ve eforumuzu Rize Artvin Hava limanına harcamıştık.

O meseleyi halledince Allahın bir lütfü müdür nedir anlamadım yeni ve çok önemli bir mesele çıktı karşıma. Samsun’dan Sarp’a hızlı tren projesi…

Karadeniz’i Samsuna Sarp’a kadar tamamen kapsayacak bu önemli proje devletin kör edilen gözü açıldığında hayata geçmiş olacaktır. Bundan eminim.

Hesap ortada…

Erzincan Trabzon hattı 8.5 milyar dolar, Samsun Sarp 8,5-9,5 milyar dolar…

Bu noktada çok önemli bir açıklama yapacağım ve bu meyanda bir daha asla söz etmeyeceğim.

Bir kere hemen hemen her yazımda bazı çevreler Rize Milliyetçiliğimden dem vurmak suretiyle sanki Trabzon’un her şeyine karşıyız gibi bir intiba uyandırmaya çalışıyorlar.

Şimdi o çevreler şu sözlerime dikkat etsinler.

Trabzon Karadeniz’in parlayan yıldızıdır. Trabzon Şehzadeler kentidir. Kültür şehridir, üniveriste şehridir, sağlık kentidir, spor kentidir ki, dört büyükler arasına adını altın harflerle yazdırmış, göğsümüzü alabildiğine kabartmıştır. Bu başarıyı Trabzon halkı yapmıştır… Ebedi dostluklarım, çok önem verdiğim hızımlıklarım, akrabalıklarım vardır Trabzon’da…

Rize’nin değil şehir merkezinde, kazalarında, köylerine on binlerce Trabzonspor taraftarı vardır.

Bu başarılı durum Trabzon halkının başarısıdır, elitlerinin başarısı değildir.

Bizim itirazımız da kendini Trabzon halkı yerine koyan ve uzun vadede Trabzon’a büyük kötülükler eden bu zevattır.

Körü körüne mikro milliyetçilik yaparak çevresindeki bütün vilayet halklarının öfkesini üzerlerine çekmişlerdir. Bunları burada sıralarsak bize sayfalar yetmez.

O zaman biz bu çevrelerin ne söylediğine bakmadan yolumuza Trabzon halkı ile birlikte devam edeceğiz.

Samsundan Sarp’a Hızlı tren kampanyamızı bu mantık üzerinden ürüteceğiz. Bir vilayetin değil 6 vilayetin çıkarını savunacağız, devletin paralarının boş yere harcanmaması için mücadele edeceğiz ve başaracağız…

Samsun’dan Sarp’a uzanacak Hızlı Tren hattı Doğu Karadeniz’in tamamını kapsayacağı için bundan en gelişmiş iller öncelikle nasiplenecektir. Trabzon’un doğusunda kalan illerin tamamı Trabzon’ daha kolay ulaşacak, Trabzon’un batısında kalan büyük iller Trabzon’la irtibatlarını, ilişkilerini rutin haline getirecekler Trabzon’umuz şanına yakışan gerçek gelişmeyi o zaman yaşayacaktır.

Samsun, Ordu, Giresun, Rize ve Artvin doğacak büyük sinerjiden istifade edecek, birbirine ulaşmak, büyük merkezlere ulaşmak çok daha kolay hale gelecektir. Kısaca Doğu Karadeniz’in tamamı bir yıldız gibi parlayacaktır…

Ben hayatımda hiçbir zaman dar kapsamlı düşünmedim. Vilayetimden önce bölgem derim, bölgemden önce memleketim derim…

Son cümle olarak bir müjde vereyim. Karadeniz Samsun Sarp Hızlı Tren Projesine ilk günden itibaren muzzam ilgi gördü, bilmediğim bir çok girişimi ortaya çıkardı. Bunları çok saygı değer okurlarımla diğer yazılarımda paylaşacağım ve yine birlikte bir büyük işi daha başarmış olacağız.

Bugüne kadar başlattığım bütün kampanyalar başarıya ulaştı…

Bu kampanya 6 vilayetle birlikte yürütülecek. Bu organizasyonun tepe noktasında Ordu ilimizden çok değerli arkadaşım Sayın Zeki Mesut Özel beyi görmek istiyorum. Sayın Özel hemen dersine başladı ve Bölgemizdeki bütün TSO başkanlarının bu konuna ne düşündüklerini soracak, açıklamalarını Karadeniz halkına duyuracaktır.

Yerel televizyonlarımıza buradan bir çağrı yapmak istiyorum.

Çok önemli bir işleviniz var bu işte… Sizde Sayın Özel gibi oda başkanlarını arayıp Samsun Sarp Hızlı Tren hattını için düşüncelerini alın ve halkımıza, yetkililere duyurun…

Birlik olalım, diri olalım ve kazanalım…

Unutmayalım olmaz denilen Ovit meselesini hallettik, Rize Artvin Hava limanını başardık…Şimdi sıra bütün Karadeniz’e kazandırmaya gelmiştir. Onu da birlikte başaracağız…

İstanbul’dan sevgi ve saygılarımla…


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık