Tarık Ümit Yanık Rizeli İle Erdoğan Arasındaki Bağı Soğutmayın
Rize
Yazı Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 21:54 Bu yazı 49 kez okundu
 
Rizeli İle Erdoğan Arasındaki Bağı Soğutmayın
Tarık Ümit Yanık
koseogluosman
 
 

 

Öyle küçük hesaplar uğruna, basit hesaplar uğruna, arkadaşçılık uğruna, grupçuluk uğruna, dar alan kadroculuğu uğruna,kadrolașirsaniz bu Rizeli ile Sayın Erdoğan’ın arasındaki bağı soğutmaya yönelik her adımdan, herkes uzak durmalı”özellikle sayın vekillerimizin il ve ilçeleri dolaşarak böyle bir alt yapıya zemin hazirlamaya yönelik gayretlerine merhabalar diyoruz.Bizler onların bu vakitlerini hizmet yaparak açılışlar yaparak görmek istiyoruz yoksa sahada gruplașma teșkilatlanma yaparak değil, sizin o görmek istemediğiniz kişileri sizler değil bu Rize'de yașayan topluluk kararını versin, sizlerden bu millete aslı görevlerinizi yapmanızı bekliyor. 

“Özelliklede burda Cumhurbaşkanımızla yakın çalışan arkadaşlar uzak durmalı.Buradan acıkça söylüyorum, teskilatlanama ve Bürokrat   tespitlerinizde sokaktan gelen bilgilere itibar etmeyen, o bilgileri sarf-ı nazar ederek sırf istedikleriniz isimleri o koltuklara reva göreceğiniz bir yapılanma ile gruplar üzerinden, iş adamları ve odalar, borsaların baskıları üzerinden belirleyeceğiniz kadrolar, sokakta karşılığı olmayan, millette karşılığı olmayan,kadrolaşma  üzerinden giderseniz, Allah göstermesin böyle bir sürpriz yaşatirsaniz bu bir şaka değil, bir gerçeğe dönüşme ihtimali  ortaya çıkarsa, Allah korusun, Rizeli o seçeceğiniz kişileri belirlenme sürecinde doğru bilgileri sayın cumhurbaşkanımızın önüne koymayanlardan ağır hesap sorar.”

“RİZE BUNU AFFETMEZ”

 “Açıkça söylüyorum. Bunu tarihin sayfalarina kayıt düşün diye yazıyorum” 

“Rize'ye bir İstanbul sendromunun yaşanmasına sebep olursanız hangi şartlarda; dar kadroculuk yapıp, arkadaşçılık yapıp, grupçuluk yapıp, Ankara’da belli yerlerde kulis odaları hazırlayıp,Rize'liyi nasıl etki altına alabiliriz, iş adamları ve bazi sivil toplum örgütleri üzerinden özellikle de müteahhitler üzerinden, dar kadroculuk, dar alancılık oynayarak baskı grupları üzerinden hak etmeyenleri aday yapma noktasında, kim isim vermiyorum, yaparsaniz bunu Rizeli affetmez.

Bakın Rize'de sayın cumhurbaşkanımızla AK Parti arasında 16 puan fark var. Açıkça söylüyorum eğer kaybedilen ilçelere bu kişiler, müdahil edilmemiş olsaydı, millette karşılığı olan ilçelerde o isimler aday gösterilseydi, AK Parti’nin Rize'de kaybedilen Belediyelerin sayısı ve oy oranı aşağıya düşmeyecekti. Dolayısıyla Rizeli grupçuluğun kendi arkadaşçılıklarının oynamasının sonucunu sandıkta 24 Haziran’da bize gösterdi.”

“SİZE HİZMET EDENLERİ ADAY YAPABİLMEK İÇİN GÖSTERDİĞİNİZ AĞIR ÇABANIN…”

“Şimdi burda yapacağınız hamlenin telafisi yok. Rize’de başka şeyler konuşulur onun için herkes çok dikkatli olmalı” 

“Şimdi buradan yazıyorum bu göstermiş olduğunuz çabaları seçimlerde neden göstermediniz, bu yazımı bir yerlere haber verip, okuyacaklar var,bunu iyi okuyun. Şimdiden söylüyorum, bu Rizeli bunun hesabını sorar. Hangi ölçülerde sorar; sokaktan gelen bilgiyi sakladıkları için sorar. Sahte bilgiler yaptırarak baskı oluşturdukları için sorar. İş adamlarına söylüyorum. Sırf size hizmet ettiği için, özellikle müteahhitlerin bir kısmına, size hizmet ettiği için o size hizmet edenleri aday yapabilmek için gösterdiğiniz ağır çabanın bu Rizenin kaderiyle oynamak olduğunu iyi bilin.

Bu Rize bunları affetmeyecektir. Dolayısıyla Teşkilatları belirleme sürecinde dikkatli olması gerektiğini sokak söylüyor. Ben kendi düşüncelerimi, söylemiyorum .
21,02,2021
TARIK ÜMİT YANIK RİZE REİS
Sonra Tarık Ümit Yanık demedi demeyin.

 
Etiketler: Rizeli, İle, Erdoğan, Arasındaki, Bağı, Soğutmayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı